Bitcoin’in (BTC) Düşüşü Bitti mi? İşte 4 Önemli İşaret!

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü Bitti mi? İşte 4 Önemli İşaret!

Bitcoin
Mayıs 24, 2021 tarafından kointas
25
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.000 dolardan 30.000 dolara kadar sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, kısa süre içerisinde fiyatın %50’den fazla gerilemesinin mümkün olduğunu bir kere daha gösterip, kripto para piyasasındaki volatilite konusunda yatırımcılara uyarı oldu. Yatırımcılar ise bu uyarının yeterli olduğunu düşünmekte ve herkes düşüşün ne zaman biteceğini merak ediyor. Bitcoin Dibi
Dev-Kripto-Para-Fonu-750-Milyon-Dolarlik-Bitcoin-BTC-Satarak.jpg

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.000 dolardan 30.000 dolara kadar sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, kısa süre içerisinde fiyatın %50’den fazla gerilemesinin mümkün olduğunu bir kere daha gösterip, kripto para piyasasındaki volatilite konusunda yatırımcılara uyarı oldu. Yatırımcılar ise bu uyarının yeterli olduğunu düşünmekte ve herkes düşüşün ne zaman biteceğini merak ediyor.

Bitcoin Dibi Buldu mu?

Şu an için 4 önemli indikatör ise Bitcoin’in düşüşünün bitmiş olabileceğine işaret ediyor. Bunların en önemlisi ise kripto para sektörünün temel indikatörlerinden olan korku ve açgözlülük endeksi. Söz konusu endeks, Nisan 2020’den beri görülmeyen seviyelere yani 15’in altına kadar geriledi. Bitcoin’in 4.000 dolara indiği günlerde 15 seviyesinin altına gerileme yaşanmıştı ve bu durum şu an düşüşün bitmiş olabileceğine işaret ediyor.

İkinci önemli sinyal ise S2F modeli olarak bilinmekte. Bitcoin fiyatının yıl bitmeden 288.000 dolara kadar çıkacağını öngören S2F modeli, dip olarak 30.000 dolara işaret ediyor. Bu da aslında yakında yükseliş görebileceğimize işaret ediyor.

Üçüncü önemli indikatör ise borsalardaki stablecoin miktarının tüm zamanların rekorunu kırması. Kripto para borsalarında daha çok stablecoin bekletiliyor ve bu durum aslında yatırımcıların alım yapmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Sonuncu ve belki de en önemli sinyallerden birisi ise Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yükselmesi. Düşüş öncesinde %40 altına gerileyen BTC’nin hakimiyeti, %47 seviyesine kadar çıktı ve altcoinler tam olarak kan ağlıyor. ETH ve BNB gibi önde gelen altcoinler de sert darbe aldı ancak BTC’nin bu durumu kısa sürebilir ve altcoinler yükselişe liderlik edebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment