Bitcoin’e Yönelik FUD Dalgasının Arkasında Ripple’ı Mı Var?

Bitcoin’e Yönelik FUD Dalgasının Arkasında Ripple’ı Mı Var?

Bitcoin
Mayıs 26, 2021 tarafından kointas
15
ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu tarafından kayıtsız menkul kıymet çıkarmakla suçlanan ve bu konuda hala yargısal bir sürecin içerisinde olan Ripple her şeye rağmen ayakta kalmayı başardı. Birçok borsadan delist edilen ve ortaklıkları sonlandırılan Ripple’ın bunlara rağmen ayakta kalmasında en büyük etken yönetimin kararlı duruşu oldu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ilk günden itibaren haklı
Bitcoine-Yonelik-FUD-Dalgasinin-Arkasinda-Ripplei-Mi-Var.jpg

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu tarafından kayıtsız menkul kıymet çıkarmakla suçlanan ve bu konuda hala yargısal bir sürecin içerisinde olan Ripple her şeye rağmen ayakta kalmayı başardı.

Birçok borsadan delist edilen ve ortaklıkları sonlandırılan Ripple’ın bunlara rağmen ayakta kalmasında en büyük etken yönetimin kararlı duruşu oldu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ilk günden itibaren haklı olduklarını ve bu davayı kazanacaklarını kendisinden çok emin bir şekilde vurguladı.

Zaman zaman ABD’ye ve SEC yönetimine karşı sert açıklamaları ile de gündeme gelen Garlinghouse katıldığı son röportajda XRP’nin geleceği hakkında konuştu.

Ripple’ın isteğe bağlı likidite hizmeti, XRP’yi para birimleri arasında bir tür köprü konumuna yerleştiriyor. Bu durum ödeme sağlayıcıları ve bankaların sınır ötesi işlemleri eski ödeme yöntemlerinden çok daha hızlı işlemesine izin veriyor.

Şimdiye kadar oluşturulmuş  tüm XRP’ler zaten oluşturulmuş durumda. Bu nedenle XRP’nin enflasyonu sıfır diyebiliriz.”

Ripple CEO’su Elon Musk’tan çok önceleri Bitcoin’i enerji tüketimi konusunda eleştiriyordu. Hatta sadece bu nedenle insanları XRP’ye yatırım yapmaya davet ediyordu.

Elon Musk’ın aniden çevre duyarlılığının ortaya çıkması ve Bitcoin’i eleştirerek çevre dostu kripto paralara yöneleceklerini söylemesi akıllara Garlinghouse’un önceki açıklamalarını getirdi. Öyle ki bazı analistler Bitcoin’e yönelik bu eleştiri furyasının arkasında Ripple’ın olduğunu iddia etti.

Ripple CEO’su Garlinghouse bu konudaki spekülasyonlara da yanıt verdi:

“Ripple Bitcoin’e karşı gizli bir savaş vermiyor. Ripple bu insanları (Elon Musk, Bill Gates ve Jack Dorsey’i kastediyor)  kontrol edebilseydi muhtemelen SEC ile karşı karşıya da gelmezdi.”

Ripple CEO’su Elon Musk’ı kullandıklarına ilişkin iddialara da “gururum okşandı” şeklinde yanıt vermişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment