Bitcoin’e İlk Destek MicroStrategy’den Geldi! “15 Milyon Dolarlık BTC Aldık!”

Bitcoin’e İlk Destek MicroStrategy’den Geldi! “15 Milyon Dolarlık BTC Aldık!”

Bitcoin
Mayıs 13, 2021 tarafından kointas
26
Elon Musk’ın darbelerinden sonra Bitcoin’e ilk destek yine MicroStrategy’den geldi. Microstrategy CEO’su Michael Saylor Twitter’dan yaptığı paylaşımda 15 milyon dolar nakit karşılığında, 55.387$ bedelle 271 Bitcoin aldığını duyurdu. Şirketin 13.05.2021 tarihi itibariyle ellinde 91.850 BTC bulunuyor. Ortalama maliyetleri ise 24.403$ oldu. Tesla’nın hamlesi sonrası toparlanmakta zorluk çeken BTC, 50.000$’ın üzerinde kalmaya çalışıyor. Saylor’un paylaşımı sonrası
MicroStrategynin-600-Milyon-Dolarlik-Hamlesi-Bitcoinde-Rekoru-Getirdi.jpg

Elon Musk’ın darbelerinden sonra Bitcoin’e ilk destek yine MicroStrategy’den geldi.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor Twitter’dan yaptığı paylaşımda 15 milyon dolar nakit karşılığında, 55.387$ bedelle 271 Bitcoin aldığını duyurdu.

Şirketin 13.05.2021 tarihi itibariyle ellinde 91.850 BTC bulunuyor. Ortalama maliyetleri ise 24.403$ oldu.

Tesla’nın hamlesi sonrası toparlanmakta zorluk çeken BTC, 50.000$’ın üzerinde kalmaya çalışıyor. Saylor’un paylaşımı sonrası 50.000$’ın üzerine çıkan BTC hala zayıf bir görüntü veriyor.

Elon Musk’ın bir sonraki hamlesini kestiremeyen yatırımcılarda korku hakim. Açgözlülüğün azalmasıyla Bitcoin’de düşüşlerde beklenen tepki alımının gelmediği görüldü.

Geleneksel borsalara nazaran kripto para piyasası insan psikolojisinin etkilerinin daha çok görüldüğü piyasalardır. Piyasada oluşan fiyat hareketlerinin teknik ve temel analizle açıklanamadığı pek çok durumla karşılaşmışsınızdır. Uzun süredir bu piyasada işlem yapan yatırımcılar, teknik ve temel analiz yanı sıra, genel yatırımcı kitlesinin duygusal durumlarını yorumlayıp ona göre de kendi yatırımlarını pozisyonlandırmaya açıktırlar.

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 31 puan olarak hesaplandı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment