Bitcoin’den Pozitif Ayrışan Altcoinler Neler? İşte Günün En Çok Kazandıranları!

Bitcoin’den Pozitif Ayrışan Altcoinler Neler? İşte Günün En Çok Kazandıranları!

Bitcoin
Haziran 11, 2021 tarafından kointas
32
Gün boyunca 37.680$ ile 36.000$ arasında gidip gelen ve kısmen yatay bir Bitcoin izledik. Dün ve önceki günkü yükselişler ile günlük MA20 üzerinde tutunmayı başaran Bitcoin’de 36.609$ seviyesi önemini koruyor. Bu seviyenin altında yeniden bir günlük kapanış gelmesi durumunda düşüşler sertleşebilir. Bitcoin’de yatay seyir devam ederken bazı altcoinlerde güzel yükselişler gözlemledik. CoinmarketCap verilerine göre ilk
BTT-HOT-ve-XRP-Sonrasi-Yukselis-Sirasi-Hangi-Kripto-Paranin.jpeg

Gün boyunca 37.680$ ile 36.000$ arasında gidip gelen ve kısmen yatay bir Bitcoin izledik. Dün ve önceki günkü yükselişler ile günlük MA20 üzerinde tutunmayı başaran Bitcoin’de 36.609$ seviyesi önemini koruyor. Bu seviyenin altında yeniden bir günlük kapanış gelmesi durumunda düşüşler sertleşebilir.

Bitcoin’de yatay seyir devam ederken bazı altcoinlerde güzel yükselişler gözlemledik. CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında yer alan kripto paraların son 24 saatlik performansına göre en çok kazandıran altcoinler; Amp, Chiliz, Bakery Token, Ravecoin ve Enjin Coin oldu. Amp ve CHZ günlük olarak %20’nin üzerinde primle işlem görmeye devam ediyor.

Her şeye rağmen haberi olan ve zamanı gelen kripto paraların marketten pozitif ayrıştığını görüyoruz. Özelikle Chiliz’de yeni anlaşmaların ve haberlerin fiyatı çok pozitif şekilde etkilediğini gözlemliyoruz. 13 Mayıs’ta duyurusu yapılan Arjantin Milli Takımı’nın tokeninin bugün Socios’a gelmesiyle Chiliz’de hareketlendi.

Diğer altcoinler için tablo pek iç açıcı görünmüyor. Özelikle Bitcoin hakimiyetindeki artış paranın yeniden Bitcoin’e kaydığını gösteriyor.

Altcoinlerin öncüsü Ethereum’da günlük kayıplar  yüzde 4’e yaklaştı. Bu marketin geri kalanını da etkiliyor. Uzmanlar altcoin trade eden yatırımcılarının bir gözünün Bitcoin hakimiyetinde olması gerektiğini, Bitcoin marketi domine ederken altcoin yatırımı yapmanın daha riskli olacağını ifade ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment