Bitcoin’deki Düşüş Onları Etkilemedi, Elmas Eller Biriktirmeye Devam Ediyor!

Bitcoin’deki Düşüş Onları Etkilemedi, Elmas Eller Biriktirmeye Devam Ediyor!

Bitcoin
Haziran 13, 2021 tarafından kointas
10
ABD merkezli yatırım şirketi Purpose Investment tarafından şubat ayında Kanada da çıkarılan Bitcoin ETF’si yeni bir zirveye ulaştı. Glassnode verilerine göre Bitcoin’de yaşanan düşüş sırasında Purpose Investment tarafından piyasaya sürülen ETF’ye ilgi arttı ve kurumsal yatırımcılar Bitcoin toplamaya devam etti. Purpose’a ait ETF’deki Bitcoin miktarı 19,692’ye yükselirken yeni bir zirveye ulaştı.. Zirvenin Bitcoin’deki düşüş sırasında
Bitcoindeki-Dusus-Onlari-Etkilemedi-Elmas-Eller-Biriktirmeye-Devam-Ediyor.jpg

ABD merkezli yatırım şirketi Purpose Investment tarafından şubat ayında Kanada da çıkarılan Bitcoin ETF’si yeni bir zirveye ulaştı.

Glassnode verilerine göre Bitcoin’de yaşanan düşüş sırasında Purpose Investment tarafından piyasaya sürülen ETF’ye ilgi arttı ve kurumsal yatırımcılar Bitcoin toplamaya devam etti.

Purpose’a ait ETF’deki Bitcoin miktarı 19,692’ye yükselirken yeni bir zirveye ulaştı.. Zirvenin Bitcoin’deki düşüş sırasında gelmesi, bazı yatırımcıların Bitcoin’deki beklentisinin devam ettiğini gösteriyor. ETF’ye 15 Mayıs’tan itibaren 2000 BTC daha eklendiği görülüyor.

Kaynak: William Clemente – Glassnode

Bu tabloyu yorumlayan analistler, Kanadalı yatırımcıların Bitcoin’deki düşüşten etkilenmediği ve elmas ellere sahip olduğu yorumlarını yaptı.

Bitcoin ETF’leri marketin geleceği ve daha fazla kurumsal yatırım için büyük önem arz ediyor. Bu konuda ABD’li düzenleyici SEC’e de yapılmış pek çok başvuru mevcut. Ancak SEC ABD’de işlem görecek bir Bitcoin ETF’sine henüz onay vermedi. Kısa süre önce başvurulardaki karar verme süresi uzatılmıştı.

Bu konuda Kanada’lı düzenleyiciler daha cesur bir tavır sergiliyor. Kanada’da pek çok yatırım şirketi gerekli izinleri alarak Bitcoin ETF’si çıkardı. Kanada yakın bir tarihte Ethereum ETF’sini de onaylamıştı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment