Bitcoin’deki (BTC) Düşüşe İlişkin Spekülasyonlar Devam Ediyor! “2017 Yılında Benzer Bir Düşüş Var”

Bitcoin’deki (BTC) Düşüşe İlişkin Spekülasyonlar Devam Ediyor! “2017 Yılında Benzer Bir Düşüş Var”

Bitcoin
Nisan 18, 2021 tarafından kointas
9
Kanlı pazara uyanan yatırımcılar Bitcoin’deki düşüşün neyden kaynaklandığını araştırırken iki farklı yorum geldi. Sabah saatlerinde yazdığımız haberimizde de belirttiğimiz üzere birinci seçenek ABD Hazine Bakanlığı’nın bir kaç kuruma kripto para birimleri üzerinden kara para akladıkları gerekçesiyle yaptırım uygulayacağına ilişkin söylentilerdi. Bu söylentilerin temelinin bir kaç gün önce Joe Biden tarafından imzalanan bir başkanlık kararnamesinin sonucu
1618760039_Bitcoindeki-BTC-Dususe-Iliskin-Spekulasyonlar-Devam-Ediyor-2017-Yilinda-Benzer.jpg

Kanlı pazara uyanan yatırımcılar Bitcoin’deki düşüşün neyden kaynaklandığını araştırırken iki farklı yorum geldi.

Sabah saatlerinde yazdığımız haberimizde de belirttiğimiz üzere birinci seçenek ABD Hazine Bakanlığı’nın bir kaç kuruma kripto para birimleri üzerinden kara para akladıkları gerekçesiyle yaptırım uygulayacağına ilişkin söylentilerdi. Bu söylentilerin temelinin bir kaç gün önce Joe Biden tarafından imzalanan bir başkanlık kararnamesinin sonucu olabileceği düşünülüyor.

Özellikle Grayscale gibi büyük bir Bitcoin fonunun CEO’sunun bu söylentiye ilişkin paylaşımı işaret etmesi yatırımcılarda düşüşün bundan kaynaklandığına ilişkin yaygın fikir oluşturdu.

Ancak deneyimli ve popüler analist Willy Woo Bitcoin’deki düşüşün Çin’deki elektrik kesintilerinden kaynaklandığını düşünüyor. Woo’ya göre kesintiler nedeniyle Bitcoin’deki hash rate gücünün çok sert düşmesi bu düşüşü de tetikledi.

Analist bir grafik daha paylaşarak 2017 yılının Kasım ayında da buna benzer bir düşüş yaşandığını ve onun da hash rate düşüşüyle ilgili olduğunu aktardı.

Son paylaşıma göre 6 saatlik MA’da hash rate normale dönmüş gibi görünüyor.

Hash rate verisi doğrudan fiyat ile korelasyon içerisinde hareket etmiyor olsa da bu tarz sert düşüşlerin bazı algoritmaları ve botları devreye sokarak satışları tetiklemiş olabileceği ifade ediliyor.

2017 yılındaki düşüş sonrası hash ratenin normale dönmesiyle fiyatın da ikili bir dip yaparak toparlandığı görülüyor.

*Yukarıda yer alan kişilerin düşüşe ilişkin yorumları haber verme hakkı kapsamında paylaşılmıştır. Herhangi bir finansal tavsiye içermez. Bu haberde bahsi geçen analistlerin yorumlarına göre yatırım kararı almanız tüm mal varlığınızı kaybetmenize neden olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment