Bitcoin’de Son Durum Ne? Balina Pozisyonlarını ve Ölüm Kesişimini İnceledik!

Bitcoin’de Son Durum Ne? Balina Pozisyonlarını ve Ölüm Kesişimini İnceledik!

Bitcoin
Haziran 19, 2021 tarafından kointas
83
Bitcoin’de beklenen death-cross (ölüm kesişimi) bugün itibariyle gerçekleşti. Death-cross günlük MA50’nin MA200’ü yukarıdan aşağıya doğru kesmesi ile gerçekleşti. Bu tarz kesişimler önceden fiyatlandığı için bu kesişim öncesi Bitcoin’de yüzde 15’lik bir geri çekilme yaşandı. Mart 2020’deki dipten tepeye bir fibonacci çektiğimizde Bitcoin’in fib 0.5 ve fib 0.382 aralığında yatay hareketine devam ettiğini gözlemliyoruz. Bu hafta
Bitcoinde-Son-Durum-Ne-Balina-Pozisyonlarini-ve-Olum-Kesisimini-Inceledik.jpg

Bitcoin’de beklenen death-cross (ölüm kesişimi) bugün itibariyle gerçekleşti. Death-cross günlük MA50’nin MA200’ü yukarıdan aşağıya doğru kesmesi ile gerçekleşti. Bu tarz kesişimler önceden fiyatlandığı için bu kesişim öncesi Bitcoin’de yüzde 15’lik bir geri çekilme yaşandı.

Mart 2020’deki dipten tepeye bir fibonacci çektiğimizde Bitcoin’in fib 0.5 ve fib 0.382 aralığında yatay hareketine devam ettiğini gözlemliyoruz. Bu hafta içerisinde fib 0.382 (41580$) seviyesine çok yakın bir noktadan ret yiyen Bitcoin bugün fib 0.5 (34380$) seviyesine yakın bir noktada destek buldu.

Bu iki aralıkta yatay hareket eden Bitcoin’de destek noktamız 34380$ direnç noktamız ise 41580$ seviyemizdir. Ancak bu bölgedeki sıkışmanın sonuna gelmiş olabiliriz. Destek ve dirençlere yapılan birçok temas o bölgeleri zayıflatıyor. Dolayısıyla Bitcoin’de aşağıya veya yukarıya yönlü bir kırılımın arifesinde olabiliriz.

Bitcoin’in düşüşlerle birlikte yeniden günlük MA20 altına inmesi kırılımın aşağı yönlü gelebilme ihtimalini kuvvetlendiriyor. Bu noktada Bitcoin boğaları için kritik seviye 37000$ seviyesi olarak dikkat çekiyor. Bu seviye üzerinde gün kapanışı yapmadığımız sürece satış baskısı devam edebilir.

Fibonacci seviyelerine göre baktığımızda 41580$ üstü kırılımlar bizi 48.000$-50.000$ bandına, 34380$ altı kırılımlar ise bizi bir sonraki fib desteğimiz 27175$ seviyesine götürebilir.

Bitfinex  balinalarının fiyatı baskıladığını daha önce aktarmıştık.

Bitcoin’de yaşanan %15’lik geri çekilme ile birlikte fiyatı baskılayan Bitfinex balinalarının short pozisyonlarının kapanmaya başladığını gözlemliyoruz. Bu pozisyonların yarattığı baskı ortadan kalktığında yeniden yukarı yönlü bir hamle görebiliriz.

Yukarı yönlü hareketlerde en önemli direnç noktamız Haftalık MA20 olacaktır, onunla ilgili haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment