Bitcoin’de Madenci Satışlarına Dikkat! – Bitcoin Sistemi

Bitcoin’de Madenci Satışlarına Dikkat! – Bitcoin Sistemi

Bitcoin
Haziran 9, 2021 tarafından kointas
13
Çin’den Bitcoin madenciliğine ilişkin gelen uyarılar sonrası madenci satışlarının yeniden arttığı gözlendi. Analist Lex Moskovski tarafından paylaşılan Glassnode verisine göre Bitcoin madencilerinin net pozisyonları yeniden satış bölgesine giriş yaptı. Madenciler Nisan ayından itibaren Bitcoin biriktirmeye devam ediyordu. Yaklaşık 2 aylık konsolidasyon sürecinin sonunda madencilerin cüzdanlarından yeniden Bitcoin çıkışlarının başladığı görülüyor. Moskovski bu değişimin iki anlama
1623243269_Bitcoinde-Madenci-Satislarina-Dikkat-Bitcoin-Sistemi.jpg

Çin’den Bitcoin madenciliğine ilişkin gelen uyarılar sonrası madenci satışlarının yeniden arttığı gözlendi.

Analist Lex Moskovski tarafından paylaşılan Glassnode verisine göre Bitcoin madencilerinin net pozisyonları yeniden satış bölgesine giriş yaptı.

Madenciler Nisan ayından itibaren Bitcoin biriktirmeye devam ediyordu. Yaklaşık 2 aylık konsolidasyon sürecinin sonunda madencilerin cüzdanlarından yeniden Bitcoin çıkışlarının başladığı görülüyor.

Moskovski bu değişimin iki anlama gelebileceğini ifade etti.

“Dün madenci cüzdanlarından 4965 Bitcoin çıkış yaptı. Eğer bunları sattılarsa bunun iki anlamı olabilir. Birincisi madenciler kısa vadede fiyat konusunda çok iyimser olmadıkları için pozisyonlarını değiştirmiş olabilirler. İkinci olarak bu değişim bize 30.000$ ile 33.000$ arasında satış yapmak için yeterli likidite olduğunu gösteriyor.”

Madencilerin pozisyon değişikliğinin Çin’den ayrılma masrafları ile ilgili olabileceği de değerlendiriliyor. Zira Çin’in BTC madenciliği konusunda sert tedbirler almaya hazırlandığı  biliniyor. Bu durumun birçok madenci çiftliğinin Çin dışına taşınması gibi bir sonuç doğurabileceği değerlendiriliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment