Bitcoin’de Bundan Sonra Ne Olacak? MicroStrategy CEO’su Yanıtladı!

Bitcoin’de Bundan Sonra Ne Olacak? MicroStrategy CEO’su Yanıtladı!

Bitcoin
Mayıs 30, 2021 tarafından kointas
21
Bitcoin’in (BTC) fiyatındaki gelgit sürerken MicroStrategy şirketinin kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su Michael J. Saylor Bitcoin hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı. Saylor, 27 Mayıs’ta CNN sunucusu Julia Chatterley ile bir röportaj yaptı. Röportajında Bitcoin’in piyasadaki değişkenliğine ve fiyatının volatil olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: Biliyorsunuz, Bitcoin bir varlık sınıfı olarak olgunlaşıyor. Yani son 15
Micheal-Saylordan-Janet-Yellena-Cevap-Geldi-Bitcoin-BTC-Bu-Yarisin.jpg

Bitcoin’in (BTC) fiyatındaki gelgit sürerken MicroStrategy şirketinin kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su Michael J. Saylor Bitcoin hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı.

Saylor, 27 Mayıs’ta CNN sunucusu Julia Chatterley ile bir röportaj yaptı. Röportajında Bitcoin’in piyasadaki değişkenliğine ve fiyatının volatil olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

Biliyorsunuz, Bitcoin bir varlık sınıfı olarak olgunlaşıyor. Yani son 15 ayda bakarsanız, Bitcoin’deki likidite ve fiyat %700 arttı. 18 Mayıs’ta Binance borsasında 13,5 milyar dolar işlem gördü ve fiyat 2020’nin en büyük işlem günü olan kara perşembe (mart 2020) gününden 7 kat daha yukarıda kapandı.

Bundan sonrası için ya istikrarlı bir durgunluk yaşayabiliriz ya da oynaklıkla birlikte yeniden bir canlılık görebiliriz. Yani evet, biraz dalgalanma var, ancak varlık on yıl boyunca öz sermayeden 10 kat daha iyi performans gösterdi ve on yıl boyunca altından 100 kat daha iyi performans gösterdi. Bu nedenle oynaklığa ve beraberinde gelen canlılığa sahip olmayı tercih ederim.

CEO röportajında Bitcoin’in uzun süreli bir yatırım aracı olarak çok iyi bir seçenek olduğunu ve kurumsal benimsemenin arttığını ifade etti.

Saylor’a göre Bitcoin, milyarlarca insanı ekonomik özgürlüğüne kavuşturacak bir ağ ve buna olan inançtır.

Bitcoin’in fiyat oynaklığı konusunda endişesi olmadığını ifade eden Saylor, “Bu inanç uğruna fiyat oynaklığının bedelini ödersek, bu küçük bir bedeldir.” dedi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment