Bitcoin’de (BTC) Yeniden Kapitülasyon Sinyali! Ve Kısa Vadeli Fiyat Değerlendirmesi

Bitcoin’de (BTC) Yeniden Kapitülasyon Sinyali! Ve Kısa Vadeli Fiyat Değerlendirmesi

Bitcoin
Haziran 7, 2021 tarafından kointas
12
Kripto para piyasasının lideri Bitcoin’de (BTC) 65.000 dolardan başlayan ve piyasada durgunluğa neden olan düşüş dalgası, yatırımcılar ve grafikler üzerindeki etkisine devam ediyor. Piyasada birçok analistin ve yatırımcının ele aldığı simetrik üçgen formasyonu içinde giderek sona yaklaşan Bitcoin’in (BTC) sıkıştığı ve artık bir karar vermesi gerektiği düşünülüyor. Dün bu üçgenin destek bölgesinden dönüş yapan BTC,
Bitcoin-BTC-Cag-Atliyor-–-Taproot-Yukseltmesi-Kabul-Gormeye-Basladi.jpg

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin’de (BTC) 65.000 dolardan başlayan ve piyasada durgunluğa neden olan düşüş dalgası, yatırımcılar ve grafikler üzerindeki etkisine devam ediyor.

Piyasada birçok analistin ve yatırımcının ele aldığı simetrik üçgen formasyonu içinde giderek sona yaklaşan Bitcoin’in (BTC) sıkıştığı ve artık bir karar vermesi gerektiği düşünülüyor. Dün bu üçgenin destek bölgesinden dönüş yapan BTC, yayın saati itibariyle 36.100 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Hash Ribbons Kapitülasyon Sinyali!

Zincir içi verilere olan ilgisi ve yaptığı on-chain veri paylaşımlarıyla bilinen dilutionproof’un Twitter’daki son paylaşımı Hash Ribbons’un verdiği Kapitülasyon sinyali oluyor.

Bitcoin madencilerinin hash oranının BTC fiyatına nasıl yansıdığını görmemizi sağlayan ve Charles Edwards tarafından algoritması oluşturulan Hash Ribbons indikatörü, fiyattaki dip ve tepe noktalarını yakalamayı amaçlıyor. Bunları göz önünde bulunduran dilutionproof, bu göstergede satın alma sinyali beklerken yeniden kapitülasyon sinyali görüldüğünü ifade ediyor.

Bitcoin (BTC) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu sene BTC’nin zirve seviyede gelen Çin’li madencileri fiş çekmesi haberiyle iki haftada %27 gerilemesinin ardından ilk kapitülasyon sinyalini veren göstergenin yeni sinyalinin alım yönlü bir sinyal olması beklenirken gösterge, yeniden kapitülasyon sinyali verdi. Bu durum yeni bir düşüş dalgasıyla ilgili endişeleri artırırken analist, bu sinyalin önceki sinyali doğrulama niteliğinde olduğunu düşünüyor. Yani bu da analistin düşüşten ziyade hâlâ satın alma sinyalini beklediğini gösteriyor.

Bitcoin’de (BTC) Kırılan Kısa Vadeli Düşüş Trendleri!

En son günlük grafikteki simetrik üçgenin üst bandından geri dönen Bitcoin’in (BTC) kısa vadeli olarak değerlendirilen saatlik grafikte 39.450 dolardan gelen düşüş trendini yukarı yönlü kırdığı ortaya çıkıyor.

Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu düşüş trendini kırarak MA50 ve üstel hareketli ortalama olan EMA21 seviyeleri üzerine çıkan BTC, bu seviyelere bir defa gerileyerek retest yaptı. Ancak fiyatın yeniden yükselişe geçtiği sırada fibonacci 0.382 seviyesi olan 36.576 dolara takıldığı ve yeniden bu seviyelere doğru gerilemeye başladığı görülüyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment