Bitcoin’de (BTC) Son Durum Ne? Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Bitcoin’de (BTC) Son Durum Ne? Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Analizler
Mayıs 15, 2021 tarafından kointas
31
Bitcoin’in yeniden 48.000$’ın altına sarkması yatırımcıları tedirgin ediyor. Zincir içi veriler “boğa henüz bitmedi, döngü henüz tamamlanmadı” mesajı verirken teknik analiz bakımından zayıf bir görüntü var. Bitcoin’in önceki boğa koşularına dikkat ettiğimizde bir seviye dikkat çekiyor. Boğa piyasaları boyunca Bitcoin’in 50 günlük ortalamasından destek aldığı ve bu seviyenin altında gün kapanışı yaptıktan sonra belirli bir
Bitcoinde-BTC-Son-Durum-Ne-Tarih-Tekerrur-Edecek-Mi.jpg

Bitcoin’in yeniden 48.000$’ın altına sarkması yatırımcıları tedirgin ediyor. Zincir içi veriler “boğa henüz bitmedi, döngü henüz tamamlanmadı” mesajı verirken teknik analiz bakımından zayıf bir görüntü var.

Bitcoin’in önceki boğa koşularına dikkat ettiğimizde bir seviye dikkat çekiyor. Boğa piyasaları boyunca Bitcoin’in 50 günlük ortalamasından destek aldığı ve bu seviyenin altında gün kapanışı yaptıktan sonra belirli bir süre toparlanamadığı görülüyor.

Aşağıda sırasıyla 2013, 2017 ve 2021 rallilerindeki günlük MA 50’yi görüyorsunuz.

2013

2017

2021

Fiyatın 50 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıkmakta zorlanması bir zayıflık belirtisi olarak görülüyor. Bitcoin uzun süredir artan fiyatıyla alıcı bulmakta zorlanıyor. Bu ona olan ilginin azaldığını değil yatırımcılar nezdinde fiyatın pahalı geldiğinin göstergesi.

Sadece bu veriye bakarak boğa bitti demek doğru olmaz. Zira daha önceki haberlerimizde belirttiğimiz gibi zincir içi veriler hala erken aşamada olduğumuzu ve Bitcoin’in normal döngüsünün tamamlamadığını gösteriyor. Bu grafikler bize boğanın devamı için günlük MA 50’nin önemini anlatıyor.

Yatırımcılar her iki ihtimalinde masada olduğunu unutmadan risklerini gözden geçirmeli. Bitcoin’de yükselişin devam etmesi için günlük MA 50 üzerinde kalıcı olması bu bakımdan çok büyük önem arz ediyor. Günlük MA 50 şu sıralar 56455$’dan geçiyor.

Önceki teknik analiz haberimizde ayıların 58.000$’a odaklandığını aktarmıştık. Fiyat tam olarak o seviyeden ret yiyerek 50.000$’ın altına geriledi. Bu 64.000$’dan gelen düşüşün düzeltmesinin 58.000$’da tamamlandığını gösteriyor.

Bitcoin güçlü alıcıların oyuna geri döndüğü yeni seviyeler aramaya devam edebilir. Kurumsal yatırımcı kanadından gelecek yeni bir haber bu alım iştahını tetikleyebilir. Teknik analiz verileri Bitcoin’de dikkatli olunması gereken bir döneme girdiğimizi gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment