Bitcoin’de (BTC) Son Durum Ne? Düşüş Bitti Mi? Yükselişler Ölü Kedi Sıçraması Mı?

Bitcoin’de (BTC) Son Durum Ne? Düşüş Bitti Mi? Yükselişler Ölü Kedi Sıçraması Mı?

Bitcoin
Mayıs 19, 2021 tarafından kointas
22
Bitcoin bugün yaşadığı %30’luk düşüş sonrası gelen tepki alımları ile birlikte 40.000$ seviyelerine kadar yükseldi. Analistler gelen 10.000$’lık tepkinin marketin dönmesi için önemli olduğunu ancak buna karar vermek için erken olduğunu değerlendiriyor. Bu düşüş sırasında en çok zarar gören yine kaldıraçlı işlem yapan yatırımcılar oldu. ByBt verilerine göre son 24 saatte 8.74 milyar dolarlık pozisyon
1621449757_Bitcoinde-BTC-Son-Durum-Ne-Dusus-Bitti-Mi-Yukselisler-Olu.png

Bitcoin bugün yaşadığı %30’luk düşüş sonrası gelen tepki alımları ile birlikte 40.000$ seviyelerine kadar yükseldi. Analistler gelen 10.000$’lık tepkinin marketin dönmesi için önemli olduğunu ancak buna karar vermek için erken olduğunu değerlendiriyor.

Bu düşüş sırasında en çok zarar gören yine kaldıraçlı işlem yapan yatırımcılar oldu. ByBt verilerine göre son 24 saatte 8.74 milyar dolarlık pozisyon likit oldu.

Kaynak: ByBt

Bu boyutta bir likidasyon en son 17-18 Nisan tarihlerinde görülmüştü. Yatırımcıların likit olmalarının en büyük nedenleri arasında birçok borsanın sistemlerine erişimde problem yaşanması yer aldı. Margin ekleme ve pozisyonu erken kapatma imkanı bulamayan yatırımcılar sert düşüş sırasında likit oldu.

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Bitcoin şu sıralar günlük MA 200’ün (39796$) üzerine çıkmayı başardı. Gün kapanışının bu seviyenin üzerinde olması pozitif bir işaret olacaktır. Ancak hala haftalık MA 20’nin (48860$) altında işlem görmeye devam ediyor. Boğanın devam etmesi için haftalık MA 20 önemli bir seviye olarak kabul ediliyor. Bu seviyenin üzerinde haftalık kapanış gelmeden Bitcoin döndü demek zor olacak.

Ayrıca 30.000$’ın yeni dip olduğunu düşündüğümüz zaman tepeden bu noktaya çekilen Fibonacci düzeltmesinde 0,5 seviyesinin 47445$’dan geçtiği görülüyor. Teknik anlamda 47445$’a kadar gelecek yükselişler ölü kedi sıçraması olarak değerlendirilebilir. Ancak bu seviye üzerinde bir kaç günlük kapanış görürsek Bitcoin’de tehlike kısmen azaldı diyebiliriz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment