Bitcoin’de (BTC) Açgözlülük Zirvede! Haftanın En Çok Kazandıranları ve Kaybettirenleri Neler?

Bitcoin’de (BTC) Açgözlülük Zirvede! Haftanın En Çok Kazandıranları ve Kaybettirenleri Neler?

Bitcoin
Şubat 14, 2021 tarafından kointas
27
  Bu hafta kripto dünyasının yönünü ve gündemini belirleyen olay Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklaması oldu. Tesla’nın yaptığı açıklama sonrası Bitcoin uzun süredir kıramadığı 40.000$ ve 42.000$ dirençlerini kırarak hafta içerisinde 49700$ seviyelerine kadar çıkmayı başardı. 50.000$’ı ilk denemesinde kıramayan Bitcoin 48.000$ seviyelerinde akümüle olmaya devam ediyor. Bitcoin’in hafta sonu 50.000$’ı gözüne
1613351158_Bitcoinde-BTC-Acgozluluk-Zirvede-Haftanin-En-Cok-Kazandiranlari-ve-Kaybettirenleri.png

 

Bu hafta kripto dünyasının yönünü ve gündemini belirleyen olay Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklaması oldu.

Tesla’nın yaptığı açıklama sonrası Bitcoin uzun süredir kıramadığı 40.000$ ve 42.000$ dirençlerini kırarak hafta içerisinde 49700$ seviyelerine kadar çıkmayı başardı. 50.000$’ı ilk denemesinde kıramayan Bitcoin 48.000$ seviyelerinde akümüle olmaya devam ediyor.

Bitcoin’in hafta sonu 50.000$’ı gözüne kestirmesiyle Bitcoin hakimiyetinde %3 oranında bir yükseliş gözlemledik. Bu yükselişle birlikte altcoinlerin BTC paritelerinde %20’lere yakın düşüşler gözlendi. Kısa sürede çok iyi kazanç sağlayan altcoinler bugün biraz sarsılsa da haftalık bazla yüksek karlılık oranlarını korudular.

Bitcoin Tesla’nın başlattığı rüzgarı da arkasına alarak haftalık bazda yatırımcısına %28 oranında getiri sağladı.

Ethereum BTC’nin sert yükselişi sırasında BTC paritesinde kan kaybetse de dolar bazında yatırımcısına haftalık %16 getiri sağladı.

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 95 puan olarak hesaplandı. Geçtiğimiz pazar bu oran 86 idi.

Tesla’nın hamlesi sonrası piyasanın risk iştahı artmışa benziyor. Yüksek açgözlülük oranı duayen yatırımcı Warren Buffet’ın şu sözünü hatırlatıyor.

“Herkes hırslıyken korkak ol, herkes korkarken hırslı”

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kazandıranları:

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kaybettirenleri:

Bu hafta ilk 100 coin arasından sadece 2 coin yatırımcısına kaybettirdiği için liste 2 ile sınırlı kalmıştır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment