Bitcoin Yeniden 30.000$’ın Altında! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Bitcoin Yeniden 30.000$’ın Altında! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Bitcoin
Haziran 22, 2021 tarafından kointas
11
İlk olarak Çin’deki elektrik kesintileriyle başlayan düşüş dalgası, Elon Musk’ın ve Çin’in hamleleriyle derinleşti. Bitcoin’deki teknik göstergeler zayıflamaya başladıkça kritik ortalamalar bir bir kırıldı ve bugün yeniden 30.000$’ın altına inen bir Bitcoin gördük. Kısa süre önce 29.550$’a kadar düşen Bitcoin gelen tepki alımları ile yeniden 30.000$’ın üzerine çıkmayı başarsa da bu seviyenin üzerine tutunmakta zorlandığını
Financial-Times-ABD-Ekonomisi-Yangin-Yeri-Bitcoin-BTC-Guvenli-Liman.jpg

İlk olarak Çin’deki elektrik kesintileriyle başlayan düşüş dalgası, Elon Musk’ın ve Çin’in hamleleriyle derinleşti. Bitcoin’deki teknik göstergeler zayıflamaya başladıkça kritik ortalamalar bir bir kırıldı ve bugün yeniden 30.000$’ın altına inen bir Bitcoin gördük.

Kısa süre önce 29.550$’a kadar düşen Bitcoin gelen tepki alımları ile yeniden 30.000$’ın üzerine çıkmayı başarsa da bu seviyenin üzerine tutunmakta zorlandığını gözlemliyoruz. Boğaların bu seviyede devreye girmemesi daha sert düşüşleri tetikleyebilir.

Bu noktada 105.000 Bitcoin’i bulunan MicroStrategy’nin maliyetinin 26.000$ olduğunu hatırlatmakta fayda var. Şirket fiyatın bu seviyenin altına inmesini önlemek için yeni bir hamle yapacak mı takip ediyor olacağız.

Yatırımcı Ne Yapmalı?

Orta ve uzun vadede yükseleceğine ve geleceği olduğuna inandığınız bir ürüne yatırım yaptıysanız fiyat düşerken destek noktalarından stoplu olarak almalı ve yükselirken parça parça satmalısınız. Dalgaya doğru noktadan girmeye özen göstermelisiniz. Öncelikle fiyatın tutunacağına inandığınız destek seviyelerini belirlemeli ve mutlaka stop kullanmalısınız.

Tepeden Alanlar Ne Yapmalı?

Dalganın tepesinde olaya dahil olan yatırımcılar için durum biraz daha kötü görünüyor. Özelikle altcoinlerde %90’lara varan düşüşler yaşandığını görüyoruz. Bu noktada zaten pul olan yatırımınızı satmanın pek bir anlam ifade etmeyeceği açık. Eğer piyasadan silinmeyecek ve geleceği olan bir kripto para yatırımınız varsa tepki alımlarını takip etmeli ve kritik dirençlerde satarak zararınızı minimize etmelisiniz.

Fiyatı aşırı yükselmiş bir ürünü almak ne kadar büyük bir hataysa fiyatı aşırı düşen bir ürünü satmak da aynı derecede büyük bir hatadır. Bu noktada içeride kalan ve parası pul olan yatırımcıların haftalık Ma20’yi takip etmeleri önemli olacaktır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment