Bitcoin Tahminlerinde Hiç Yanılmıyor: Analistten Yeni BTC Tahmini

Bitcoin Tahminlerinde Hiç Yanılmıyor: Analistten Yeni BTC Tahmini

Bitcoin
Şubat 17, 2021 tarafından kointas
28
  Bitcoin (BTC) fiyatı 50.000 dolar rekorunun devamında 51.000 dolara kadar yükselerek kısa sürede önemli bir yol kat etti. Birçok analistin 50.000 dolar sonrasında 44.000 dolara kadar düşüş beklemesine rağmen BTC fiyatını bugün yükselişini daha da somut hale getirdi. Big picture $BTC Bitcoin is undergoing its third parabolic advance in the past decade. A parabolic
Bitcoin-Tahminlerinde-Hic-Yanilmiyor-Analistten-Yeni-BTC-Tahmini.jpg

 

Bitcoin (BTC) fiyatı 50.000 dolar rekorunun devamında 51.000 dolara kadar yükselerek kısa sürede önemli bir yol kat etti. Birçok analistin 50.000 dolar sonrasında 44.000 dolara kadar düşüş beklemesine rağmen BTC fiyatını bugün yükselişini daha da somut hale getirdi.

Bitcoin Üçüncü Parabolik Yükselişine Başladı

Ünlü kripto para analisti Peter Brandt ise bu yükseliş sonrasında BTC fiyatı ile ilgili tahminini grafik üzerinden yorumladı.

Brandt daha önce Bitcoin fiyatının 2 parabolik yükselişini de doğru tahmin etmişti. Tecrübeli analist, Bitcoin’in bu sefer gerçekten de üçüncü parabolik yükselişine başladığını vurguladı.

Brandt, parabolik yükselişin özellikle aritmetik ölçekte çok zor görüldüğünü belirterek bunun ne kadar nadir bir olay olduğuna vurgu yaptı. Peter Brandt bu tweetinin devamında ise parabolik yükseliş bittiğinde fiyatın %80 oranında çekilme yaşayabileceğini belirterek yatırımcıları uyardı.

Tecrübeli analist bu grafiğinde ise 50.000 doların aslında çok çok düşük bir seviye olduğunu ortaya koydu. Analistin parabolik yükseliş hedefinin ise 240.000 dolar olduğu görülebilmekte. Bu da Bitcoin’in mevcut seviyenin üzerinden yaklaşık %500 daha yükseliş elde edebileceğini gösteriyor.

240.000 dolara uzanan parabolik yükselişin bitmesi ise Brandt’e göre %80 düşüş getirebilir. Böyle bir düşüş 240.000 dolarlık BTC fiyatını yeniden 42.000 dolara yani kısa süre önce başladığı yere geri getirebilir. Bitcoin’in bundan sonra 20.000 dolar altına inmesi ise birçok analiste göre tam anlamıyla imkansız.

Özellikle Tesla gibi kurumların Bitcoin almaya başlaması, Amazon gibi başka devlerin de alımını tetikleyebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment