Bitcoin Rekor Kırarken Haftanın En Çok Kazandıran Ve Kaybettiren Kripto Paraları Neler?

Bitcoin Rekor Kırarken Haftanın En Çok Kazandıran Ve Kaybettiren Kripto Paraları Neler?

Bitcoin
Şubat 21, 2021 tarafından kointas
37
  Bu hafta Bitcoin ve Ethereum’da yeni ATH seviyelerinin görüldüğü bir hafta geçirdik. Bitcoin tarihinde ilk kez 50.000$’ın üzerinden işlem görmeye başlarken, Ethereum’da 2000$’ın üzerine çıkmayı başardı. Cumartesi günü %6’lık bir düşüş yaşansa da Bitcoin yine hızlı toparlanmayı başardı. Bu düşüşte uzun süredir görmediğimiz bir tasfiye gördük. Kaldıraçlı işlemlerde 1 saat içerisinde yaklaşık 1 milyar
Bitcoin-Rekor-Kirarken-Haftanin-En-Cok-Kazandiran-Ve-Kaybettiren-Kripto.jpg

 

Bu hafta Bitcoin ve Ethereum’da yeni ATH seviyelerinin görüldüğü bir hafta geçirdik. Bitcoin tarihinde ilk kez 50.000$’ın üzerinden işlem görmeye başlarken, Ethereum’da 2000$’ın üzerine çıkmayı başardı.

Cumartesi günü %6’lık bir düşüş yaşansa da Bitcoin yine hızlı toparlanmayı başardı. Bu düşüşte uzun süredir görmediğimiz bir tasfiye gördük. Kaldıraçlı işlemlerde 1 saat içerisinde yaklaşık 1 milyar dolar buhar oldu.

Geçtiğimiz hafta BTC hakimiyeti %60 seviyelerindeyken BTC’nin 50.000$ üzerindeki mini rallisi hakimiyeti %62.3 seviyesine yükseltti. Bitcoin’de 50.000$’ın kırılmasıyla piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıktı. 1 Bitcoin fiyatı 1 kg altın fiyatını yakaladı.

Bitcoin yatırımcısına haftalık bazda %18 oranında getiri sağlarken, Ethereum %8 getiri sağladı.

Haftaya damgasını vuran coin BNB oldu. Şubatın başında 44$ seviyelerinden işlem gören BNB iki haftadır sert bir yükseliş gösterdi ve haftayı 300$ seviyelerinden kapatmayı başardı.

Korku ve açgözlülük endeksi geçtiğimiz haftaya göre kısmen geriledi. Geçtiğimiz hafta 100 puan üzerinden 95 puanla aşırı açgözlü piyasa bu hafta 91 puanla aşırı açgözlülüğünü sürdürmeye devam etti.

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kazandıranları:

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kaybettirenleri:

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment