“Bitcoin Kahini” Bu Sefer Endişe Verici Bir Gönderi Paylaştı: “Başlangıç” Geldi mi?

“Bitcoin Kahini” Bu Sefer Endişe Verici Bir Gönderi Paylaştı: “Başlangıç” Geldi mi?

Bitcoin
Mayıs 20, 2021 tarafından kointas
15
Bitcoin’in (BTC) daha önceki bütün parabolik yükselişlerini başarıyla tahmin eden Peter Brandt, son düşüş sonrasında ise endişe verici bir açıklamada bulundu. 40 yılın üzerinde finans piyasaları tecrübesine sahip olan ve Bitcoin hakkında yaptığı tutarlı yorumları sayesinde “Bitcoin Kahini” olarak bile anılan Brandt, parabolik yükselişin bu sefer bitmiş olabileceğini düşünüyor. Kripto para piyasasının 8 saat içerisinde
Bitcoinin-BTC-Boga-Piyasasi-Sekteye-mi-Ugradi-Bitcoin-Kahini-Acikladi.jpg

Bitcoin’in (BTC) daha önceki bütün parabolik yükselişlerini başarıyla tahmin eden Peter Brandt, son düşüş sonrasında ise endişe verici bir açıklamada bulundu.

40 yılın üzerinde finans piyasaları tecrübesine sahip olan ve Bitcoin hakkında yaptığı tutarlı yorumları sayesinde “Bitcoin Kahini” olarak bile anılan Brandt, parabolik yükselişin bu sefer bitmiş olabileceğini düşünüyor.

Kripto para piyasasının 8 saat içerisinde 1,4 trilyon dolar değer kaybetmesinden sonra tweet atan Brandt, benzerlikler ifadesi altında önemli bir BTC grafiği paylaştı.

Bitcoin Grafiğinde Korkutan Benzerlik

Brandt’ın paylaştığı grafikte 2018 ve 2019 yılında da dün yaşanan sert düşüşe benzer düşüşler olduğu ve fiyatın uzun süre düşüş ile konsolidasyon döneminde kaldığı görülmekte.

Brandt, grafiğin devamında bununla ilgili net bir açıklama yapmasa da 2018 yılındaki benzerliğin gösterildiği grafiği paylaşması aslında düşüş beklediğine işaret ediyor olabilir.

Brandt’in 40.984 dolarlık trend çizgisinin altına inildiğini göstermesi de endişe çanlarının çalmasına neden oluyor.

Ünlü analist, 23 Nisan tarihinde Bitcoin’in yine sert düştüğü bir anda ise 33.000 dolar seviyesinin altına alım emri girdiğini vurgulamıştı. Bitcoin o gün 54.000 dolardan 48.000 dolara kadar geriledi ancak Brandt alım emrini 32.501 dolara verdiğini belirtti.

Bitcoin o tarihte 32.000 dolara gerilemese de dün 30.500 dolara kadar geriledi ve Brandt’in alım yapıp yapmadığı merak ediliyor. Ancak yayınlanan son grafiğe bakıldığında ünlü ismin alım yapması pek muhtemel durmuyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment