Bitcoin İçin Tarihte Bir İlk: Şehrin Çalışanlarına Resmen Bitcoin İle Ödeme Yapılacak

Bitcoin İçin Tarihte Bir İlk: Şehrin Çalışanlarına Resmen Bitcoin İle Ödeme Yapılacak

Bitcoin
Şubat 12, 2021 tarafından kointas
37
Bir süredir Bitcoin (BTC) ile ilgili açıklamalarda bulunan Miami Şehir Komisyonu Başkanı Francis Suarez, önemli bir hamlede bulundu. Suarez bundan sonra şehir komisyonuna bağlı çalışanların istemeleri durumunda Bitcoin ile ödeme alabileceklerini vurguladı. Miami’de Bitcoin Devrimi Florida’nın en büyük kentlerinden birisi bu konumundaki Miami’nin BTC planı ise sadece bununla sınırlı değil. Miami şehrinde belediyeye bağlı çalışanlar
Bitcoin-Icin-Tarihte-Bir-Ilk-Sehrin-Calisanlarina-Resmen-Bitcoin-Ile.jpg

Bir süredir Bitcoin (BTC) ile ilgili açıklamalarda bulunan Miami Şehir Komisyonu Başkanı Francis Suarez, önemli bir hamlede bulundu. Suarez bundan sonra şehir komisyonuna bağlı çalışanların istemeleri durumunda Bitcoin ile ödeme alabileceklerini vurguladı.

Miami’de Bitcoin Devrimi

Florida’nın en büyük kentlerinden birisi bu konumundaki Miami’nin BTC planı ise sadece bununla sınırlı değil. Miami şehrinde belediyeye bağlı çalışanlar isterlerse maaşlarının bir kısmını, isterlerse de tamamını BTC ile alabilecek. Bu da onları itibari para veya BTC arasında tam bir seçim yapma zorunluluğundan kurtarıyor.

Yeni alınan karar doğrultusunda Miami sakinleri vergilerini ve bazı ücretleri de direkt olarak Bitcoin ile ödeyebilecek. Bu da Florida’nın en büyük ikinci şehrini aslında bir kripto para merkezi haline getirebilir. Suarez konu hakkında yaptığı açıklamada Miami’yi “kripto paralar konusunda çağının ötesinde bir şehir” yapmaya niyetli olduğunu vurguladı.

Şehir Rezervleri İle BTC Alınacak

Tesla’dan sonra benzer bir adımın bu amaç doğrultusunda Miami tarafından atılacak olması da okuyucuları şaşırtmıyor olabilir. Suarez, şehrin hazine rezervlerinin bir kısmı ile Bitcoin alacaklarının da garantisini verdi. Tesla benzer bir adım atıp 1,5 milyar dolarlık BTC alımı yapmıştı. Bunun şimdi direkt olarak bir şehir yönetiminden gelmesi ise yakında kamu kurumlarının da benzer haberlerle gündeme gelebileceğini düşündürüyor.

Amerikalı politikacıların da son günlerde Bitcoin yarışına girdiği görülmekte. ABD Başkanlık seçimlerinde adını duyuran Andrew Yang, şimdi ise New York’u kripto para ve Bitcoin dostu bir şehir yapmak istediğini açıkladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment