Bitcoin ETF Onayını Bekleyenlere SEC’den Gecikme Haberi

Bitcoin ETF Onayını Bekleyenlere SEC’den Gecikme Haberi

Bitcoin
Haziran 15, 2021 tarafından kointas
12
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birçok yatırımcının beklediği Bitcoin ETF’i konusunda bir geciktirme kararına daha imza attı. Kryptoin tarafından yapılan Bitcoin ETF’inin değerlendirme sürecinde gecikmeye giden SEC, ek süre istedi. Kryptoin Bitcoin ETF’i Ertelendi SEC tarafından yayınlanan gönderiye bakıldığında, Bitcoin ETF’inin değerlendirilmesi için 45 günlük uzatma kullanıldığı ve son kararın 27 Temmuz 2021
Sicak-Gelisme-SEC-Komiseri-ABD-Sermaye-Piyasalari-Bitcoine-Hazir.jpg

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birçok yatırımcının beklediği Bitcoin ETF’i konusunda bir geciktirme kararına daha imza attı. Kryptoin tarafından yapılan Bitcoin ETF’inin değerlendirme sürecinde gecikmeye giden SEC, ek süre istedi.

Kryptoin Bitcoin ETF’i Ertelendi

SEC tarafından yayınlanan gönderiye bakıldığında, Bitcoin ETF’inin değerlendirilmesi için 45 günlük uzatma kullanıldığı ve son kararın 27 Temmuz 2021 tarihine ertelendiği görülüyor. SEC konu hakkında yaptığı açıklamada ilgili başvuru hakkında daha fazla değerlendirme süresine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı ve kararını bu şekilde açıkladı.

Kryptoin, bu yılın nisan ayında ETF başvurusu yapmıştı. CBOE BZX borsası ile ortaklık içerisinde olan şirket, yaptığı ETF başvurusu ile öne çıkanlardan birisi.

SEC’ye yapılan başvurunun ise şimdiye kadar iki tane yorum aldığı görülüyor. 25 Nisan ve 28 Nisan tarihlerinde yapılan yorumlara bakıldığında ikisinin de olumlu olduğu görülebilmekte.

SEC ise Bitcoin ETF’i kabul etmeye henüz hazır olmayabilir. Bitcoin fiyatının çok volatil ve manipülasyona da açık olduğunu vurgulayan SEC üyeleri, bu sebeple daha önce onlarca ETF başvurusu reddetti.

Lider kripto para biriminin mayıs ayında %60’a yakın değer kaybetmesi ise Bitcoin’in bu volatilitesinden hiçbir şey kaybetmediğini göstermekte.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 40.000 dolar seviyesinden işlem görmekte ve Bitcoin ETF geciktirme kararları şu an fiyata etki etmiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment