Bitcoin Enerji Tartışmalarından Sağ Çıkabilecek Mi? Yeşil Enerji Kullanan En Büyük Madenci Yorumladı!

Bitcoin Enerji Tartışmalarından Sağ Çıkabilecek Mi? Yeşil Enerji Kullanan En Büyük Madenci Yorumladı!

Bitcoin
Mayıs 31, 2021 tarafından kointas
20
Enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına odaklanan madencilik şirketi Iris Energy Pty kurucu ortağı Daniel Roberts, verdiği bir röportajda çevresel tartışmaların Bitcoin’i öldürmeyeceğini söyledi. Iris Energy Pty yenilenebilir enerji kullanan en büyük Bitcoin madencisi. Avustralya’lı şirketin Başkanı Daniel Roberts Bloomberg röportajında şu ifadeleri kullandı: “Enerjinin nerede kullanılması gerektiğine karar vermenin herhangi bir kişiye bağlı olduğunu düşünmüyorum. Bitcoin’in
Bitcoin-Enerji-Tartismalarindan-Sag-Cikabilecek-Mi-Yesil-Enerji-Kullanan-En.jpeg

Enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına odaklanan madencilik şirketi Iris Energy Pty kurucu ortağı Daniel Roberts, verdiği bir röportajda çevresel tartışmaların Bitcoin’i öldürmeyeceğini söyledi.

Iris Energy Pty yenilenebilir enerji kullanan en büyük Bitcoin madencisi. Avustralya’lı şirketin Başkanı Daniel Roberts Bloomberg röportajında şu ifadeleri kullandı:

“Enerjinin nerede kullanılması gerektiğine karar vermenin herhangi bir kişiye bağlı olduğunu düşünmüyorum. Bitcoin’in yapısı gereği kazandığı cazibe ve benimseme nedeniyle daha fazla enerji kullanıyor. Ağ kendisini ve insanların tasarruflarını güvence altına almak için bu enerji düzeyini komuta ediyor. “

Bitcoin’deki enerji tüketiminin artışını son zamanlarda artan devasa likiditeyle ilişkilendiren Roberts, Bitcoin’in bu tartışmalardan sağ çıkacağını düşünüyor. Bu günleri çok önceden fark ettiklerini belirten Roberts bu nedenle Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji üzerine bir iş modeli geliştirdiklerini  ifade etti.

“Bitcoin konusunda gelen son haberler ve tartışmalar sürdürülebilirliğe odaklanmamız gerektiğini doğruluyor. Bu tartışmalar yıllar önce başlattığımız iş modelinin doğru model olduğunu göstermeye devam ediyor. Büyümemize yardımcı olacak sermaye ortaklarının ilgisini bu yöne çekmeyi umut ediyoruz.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment