Bitcoin (BTC) Yeniden Hareketlendi: Ünlü Analist Bitcoin Tahminini Yineledi

Bitcoin (BTC) Yeniden Hareketlendi: Ünlü Analist Bitcoin Tahminini Yineledi

Bitcoin
Mayıs 26, 2021 tarafından kointas
22
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); yeniden 40.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve 1 haftadır devam eden kabus nispeten de olsa bitti. Bitcoin fiyatının 30.000 dolara kadar gerilemesi boğa piyasasının bittiğinin düşünülmesine yol açsa da BTC’nin toparlanması kısa sürdü. Bitcoin’in 100.000 Dolar Hedefi Kaybolmadı Bitcoin fiyatının özellikle 42.000 dolar üzerinde kapanış gerçekleştirmesi birçok açıdan fiyatın
Bitcoin-BTC-Yeniden-Hareketlendi-Unlu-Analist-Bitcoin-Tahminini-Yineledi.jpeg

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); yeniden 40.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve 1 haftadır devam eden kabus nispeten de olsa bitti. Bitcoin fiyatının 30.000 dolara kadar gerilemesi boğa piyasasının bittiğinin düşünülmesine yol açsa da BTC’nin toparlanması kısa sürdü.

Bitcoin’in 100.000 Dolar Hedefi Kaybolmadı

Bitcoin fiyatının özellikle 42.000 dolar üzerinde kapanış gerçekleştirmesi birçok açıdan fiyatın yükseliş trendini devam ettireceği anlamına gelebilir.

Bloomberg’in ünlü analisti Mike McGlone ise Bitcoin için daha önce işaret ettiği 100.000 dolar seviyesinin hala ulaşılabilir olduğunu belirtti.

Bloomberg, konu hakkında yaptığı açıklamada yaşanan sert düşüşün “aşırı enerji kullanımı” olduğunu belirtti. Elon Musk’ın yaptığı açıklamaların piyasayı etkilediği görülmekte. Şu an için dünyanın en büyük merkezsiz ağının yavaş yavaş daha çevre dostu bir hal almaya başladığını ima eden McGlone, 100.000 dolar seviyesine olan yolculuğun devam ettiğini ifade etti.

McGlone bu açıklamasının öncesinde ise aslında çok daha önemli bir veri paylaştı. 19 Mayıs tarihinde yaşanan düşüşün bütün piyasalarda hissedildiğini belirten McGlone, bunun kripto paraların “ana akım kitlelere ulaşmış” olması şeklinde yorumladı. Bitcoin fiyatı sert düşerken ABD borsaları ve diğer piyasalar da buna eşlik etti. Lider kripto para biriminin ve diğer kripto paraların artık herkes tarafından bilinen ve yatırım yapılan varlıklar arasına girmesi, finansal devrimin işaretçisi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment