Bitcoin (BTC) Tahminlerinde Yanılmayan İsimden “En Kötü Senaryo” Açıklaması

Bitcoin (BTC) Tahminlerinde Yanılmayan İsimden “En Kötü Senaryo” Açıklaması

Bitcoin
Haziran 7, 2021 tarafından kointas
11
Ünlü emtia analisti Peter Brandt, son yıllarda Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklamaları ile de gündemde kendine bol bol yer buluyor. Bitcoin’in 3 parabolik yükselişini de bunlar başlamadan bilen 40 yıllık yaşayan tecrübe, BTC fiyatının hala 100.000 doların üzerine çıkma şansı olduğunu düşünüyor. Peter Brandt BTC İçin 100.000 Dolara İnanıyor Analist, 7 Haziran tarihinde yayımladığı
Bitcoin-BTC-Tahminlerinde-Yanilmayan-Isimden-En-Kotu-Senaryo-Aciklamasi.jpg

Ünlü emtia analisti Peter Brandt, son yıllarda Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklamaları ile de gündemde kendine bol bol yer buluyor. Bitcoin’in 3 parabolik yükselişini de bunlar başlamadan bilen 40 yıllık yaşayan tecrübe, BTC fiyatının hala 100.000 doların üzerine çıkma şansı olduğunu düşünüyor.

Peter Brandt BTC İçin 100.000 Dolara İnanıyor

Analist, 7 Haziran tarihinde yayımladığı gönderisinde, Bitcoin’in önünde 100.000 dolara uzanan bir yol olduğunu ancak bu yolun kötü senaryolar da içerdiğini belirtti. Brandt’e göre Bitcoin için en kötü senaryo ise 20.000 dolara kadar düşüş. Bu da lider kripto para biriminin 64.854 dolar seviyesinden yaklaşık olarak yüzde 69 düşüş yaşaması anlamına geliyor. Bitcoin fiyatı daha önceki boğa döngüsünde ise %84 düşüş yaşamış ve 20.000 dolar seviyesinden 3.000 dolar seviyesine kadar çekilmişti.

Brandt, yayınladığı tweet dizisinde kişisel olarak BTC’nin uzun vadede 100.000 doları bulacağını düşündüğünü de belirtti.

Bitcoin şimdi ise 36.000 dolar bandından işlem görüyor ve Brandt’in hala 100.000 dolar seviyesine ulaşılacağına inandığını belirtmesi, umut olduğunu göstermekte.

Öte yandan Bitcoin, mayıs ayındaki sert düşüş döneminde 30.000 dolar noktasına kadar çekilmişti. Bitcoin’in bu düşüşünde birçok yatırımcı panik satışı yaptı ve bu seviye asında birçok analiste göre de dip olarak görülmekte.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment