Bitcoin (BTC) Sert Düştü! Bu Söylenti Düşüşü Tetiklemiş Olabilir!

Bitcoin (BTC) Sert Düştü! Bu Söylenti Düşüşü Tetiklemiş Olabilir!

Bitcoin
Nisan 18, 2021 tarafından kointas
6
Bitcoin ve kripto para yatırımcıları uzun süredir görmediğimiz sert bir düşüşle güne uyandı. Bitcoin çok kısa süre içerisinde 59.000$ seviyelerinden 50.000$ seviyelerine kadar geriledi. 50800$’dan gelen tepki ile birlikte 55.000$’un üzerine çıkmayı başaran Bitcoin’de volatilite yükseldi. %14’lük bu sert düşüş altcoinleri adeta kan gölüne çevirdi. Bazı altcoinler %98’lere varan kayıp sonrası toparlandı. Düşüşün nedeni tam
Bitcoin-BTC-Sert-Dustu-Bu-Soylenti-Dususu-Tetiklemis-Olabilir.jpg

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları uzun süredir görmediğimiz sert bir düşüşle güne uyandı.

Bitcoin çok kısa süre içerisinde 59.000$ seviyelerinden 50.000$ seviyelerine kadar geriledi. 50800$’dan gelen tepki ile birlikte 55.000$’un üzerine çıkmayı başaran Bitcoin’de volatilite yükseldi.

%14’lük bu sert düşüş altcoinleri adeta kan gölüne çevirdi. Bazı altcoinler %98’lere varan kayıp sonrası toparlandı.

Düşüşün nedeni tam olarak bilinmezken, ABD Hazine Bakanlığı’nın bir kaç kuruma kripto para birimleri üzerinden kara para akladıkları gerekçesiyle yaptırım uygulayacağı söylentilerinin etkili olabileceği düşünülüyor.

Bu konuda doğrulanmış bir bilgi olmadığını hatırlatmak isteriz.

Sert düşüş sırasında özelikle kaldıraçlı pozisyonu olan yatırımcılar büyük zarar gördü. Bybt verilerine göre 8.6 milyar dolarlık long pozisyon çok kısa süre içerisinde tasfiye oldu. Bu bu yıl içerisinde görülen en yüksek tasfiye oranıydı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment