Bitcoin (BTC) Rekora Doymuyor! Bir Konuda Daha 2017 Zirvesini Geçti!

Bitcoin (BTC) Rekora Doymuyor! Bir Konuda Daha 2017 Zirvesini Geçti!

Bitcoin
Şubat 15, 2021 tarafından kointas
30
  Bitcoin yeni rekorlara koşarken madencilik gelirleri de yükseliyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin madencileri 354.5 milyon dolarlık gelir elde ederek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin 2017 yılındaki zirvesini gördüğü sırada BTC madencilerinin haftalık gelirleri 340 milyon dolara yükselmişti. Bu hafta BTC’nin 40.000-50.000$ bandında ki hareketleri madencileri gelirlerinin bu seviyeyi kırarak 354.5 milyon dolarak yükselmesine neden oldu.
Bitcoin-BTC-Rekora-Doymuyor-Bir-Konuda-Daha-2017-Zirvesini-Gecti.jpg

 

Bitcoin yeni rekorlara koşarken madencilik gelirleri de yükseliyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin madencileri 354.5 milyon dolarlık gelir elde ederek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Bitcoin 2017 yılındaki zirvesini gördüğü sırada BTC madencilerinin haftalık gelirleri 340 milyon dolara yükselmişti. Bu hafta BTC’nin 40.000-50.000$ bandında ki hareketleri madencileri gelirlerinin bu seviyeyi kırarak 354.5 milyon dolarak yükselmesine neden oldu.

Seattle merkezli madencilik şirketi Luxor Teknolojinin kurucu ortağı Ethan Vera Coindesk’e verdiği demeçte madencilik gelirlerinin zirveye çıkmasını yorumladı.

“Blok ödülleri düşmesine rağmen USD bazında madencilik geliri yükseliş eğilimi gösterdi. Bu durum uzun vadeli Bitcoin beklentileri için cesaret verici ve önümüzde ki birkaç yarılanma boyunca yatırımların devam edeceği anlamına geliyor.

Ocak ve Şubat 2021 çoğu madenci için rekor gelirlerin görüldüğü aylar oldu. Madenciler tüm karlarını alıyorlar ve hashrate’i büyütmek için işlerine yeniden yatırım yapıyorlar.”

Aşağıdaki veri madencilerin gelirlerini anında sattıkları varsayılarak oluşturulmuş bir veridir.

Kaynak: Coindesk
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment