Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Korkutan Düzeltme Tahmini!

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Korkutan Düzeltme Tahmini!

Bitcoin
Nisan 21, 2021 tarafından kointas
9
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 65.000 dolara kadar yükseldi ve rekor tazeledi. BTC fiyatının bu yükselişinden sonra ise 15.000 dolarlık bir gerileme yaşadığı görüldü. BTC, bu düşüş ile beraber 50.000 dolara kadar geriledi, bunun devamında 55.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve şu an piyasadaki korku azalmış olabilir. Bitcoin, %50 Düzeltme Yaşayabilir Bitcoin’in 55.000 dolar
Bitcoin-BTC-Fiyati-Icin-Korkutan-Duzeltme-Tahmini.jpeg

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 65.000 dolara kadar yükseldi ve rekor tazeledi. BTC fiyatının bu yükselişinden sonra ise 15.000 dolarlık bir gerileme yaşadığı görüldü. BTC, bu düşüş ile beraber 50.000 dolara kadar geriledi, bunun devamında 55.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve şu an piyasadaki korku azalmış olabilir.

Bitcoin, %50 Düzeltme Yaşayabilir

Bitcoin’in 55.000 dolar desteğinin üzerinde tutunması korkuyu azaltsa da ünlü bir finans yöneticisi durumun aslında çok kötü olduğuna işaret etti.

Dünyanın en büyük yatırım fonlarından birisi olan Guggenheim Investments’ın CIO’su Scott Minerd, korkutan Bitcoin tahminlerine bir yenisini ekledi.

Minerd, lider kripto para biriminin oldukça sert bir düzeltme yaşamasını bekliyor. CNBC’ye konuşan tecrübeli isim, Bitcoin’in temellerinin göz ardı edilmiş olabileceğini vurguladıktan sonra, büyük bir düzeltme sinyali verdi:

Bana göre Bitcoin fiyatında büyük bir düzeltme yaşamak zorundayız.”

Bitcoin fiyatında en az %50’lik bir düşüş beklediğini belirten Scott Minerd, 20.000 dolara kadar inilebileceğinin de sinyalini verdi. Bitcoin fiyatının 20.000 dolara inmesi ise sanıldığından çok daha büyük bir korku yaratabilir.

Bundan 6 ay önce Bitcoin fiyatının 20.000 dolar seviyesinde olması oldukça iyi bir sinyal olarak görülürken şu an piyasanın eşi benzeri görülmeyen bir panik içerisine girmesine yol açabilir.

Scott Minerd daha önce Bitcoin’in uzun vadede 450.000 dolar ve üzerine çıkacağını vurgulamıştı. Bunun öncesinde ise BTC fiyatının aşırı şiştiğine işaret eden bir yorumu bulunuyor.

Her ne kadar bu denli düşüş bekleyen analistler olsa da şu an teknik ve temel anlamda böyle bir düşüşü konuşmak icin çok erken.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment