Bitcoin (BTC) Fiyatı Güne Yine Düşüşle Başladı: İşte Dikkat Edilecek Seviyeler

Bitcoin (BTC) Fiyatı Güne Yine Düşüşle Başladı: İşte Dikkat Edilecek Seviyeler

Bitcoin
Şubat 23, 2021 tarafından kointas
29
  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) güne yine düşüşle başladı. Dün yaşanan sert kırılma BTC fiyatını 47.500 dolara kadar çekse de yeniden toparlanma yaşanmıştı. BTC fiyatı günaşırı 53.000 dolara kadar yükselse de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 45,000 dolara kadar geriledi. Bitcoin Yine Düşüyor BTC fiyatının daha önceki sert düşüşünde tahminleri ile takipçilerini
1613055611_Bitcoin-BTC-Icin-Altin-Kesisim-Sinyali-2021-Yukselisle-mi-Gececek.jpg

 

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) güne yine düşüşle başladı. Dün yaşanan sert kırılma BTC fiyatını 47.500 dolara kadar çekse de yeniden toparlanma yaşanmıştı. BTC fiyatı günaşırı 53.000 dolara kadar yükselse de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 45,000 dolara kadar geriledi.

Bitcoin Yine Düşüyor

BTC fiyatının daha önceki sert düşüşünde tahminleri ile takipçilerini yanıltmayan Mayne ise BTC fiyatı için dikkat edilecek seviyeyi açıkladı. Analist, 48.000 ile 47.000 dolar arasında yer alan destek seviyesinin altına inilmesi durumunda durumun daha da kötüye gidebileceğini vurguladı. Analist devamındaki açıklamasında ise söz konusu desteğin tutunacağını düşündüğünü de belirtti.

Bir başka popüler analist Michael van de Poppe ise mart ayının Bitcoin için her zaman kötü geçtiğini belirterek bunun 1 aylık bir dönem olabileceğine işaret etti. Poppe, analizinde ise 40.000 dolar seviyesine dikkat çekerek buraya kadar düşüş beklediğini vurguladı. Birçok yatırımcı şu an boğa piyasasının bitip bitmediğini merak ederken BTC fiyatının yılın başından bu yana %250’ye yakın yükseliş elde etmesi bu gibi düzeltmeleri normal kılıyor.

Yine 4 saatlik periyoda bakıldığı zaman ise BTC’nin kritik seviyelerini grafik üzerinden görmek mümkün.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir

Yukarıdaki grafiğin yorumlandığı ses kaydını dinlemek için aşağıdaki linke bakabilirsiniz:

Ayrıca bu tarz analizleri anında öğrenmek için aşağıdaki Telegram kanalını takip edebilirsiniz:

https://t.me/yusufnumanoglu

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment