Bitcoin (BTC), Elon Musk’ın Testini Resmen Geçti!

Bitcoin (BTC), Elon Musk’ın Testini Resmen Geçti!

Bitcoin
Nisan 29, 2021 tarafından kointas
4
Teknoloji devi Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımından sonra ilk çeyrekte 272 milyon dolarlık Bitcoin satışı ile piyasalarda hayal kırıklığı yaratmıştı. Tesla’nın ilk çeyrek verilerine bakıldığında 272 milyon dolarlık BTC’nin, likidite sağlamak için satıldığı görülmekteydi. Elon Musk bu konuda yaptığı açıklamada söz konusu işlemin kişisel bir satış olmadığını ifade etse de kendisine yönelik tepkiler
Bitcoin-BTC-Elon-Muskin-Testini-Resmen-Gecti.jpeg

Teknoloji devi Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımından sonra ilk çeyrekte 272 milyon dolarlık Bitcoin satışı ile piyasalarda hayal kırıklığı yaratmıştı.

Tesla’nın ilk çeyrek verilerine bakıldığında 272 milyon dolarlık BTC’nin, likidite sağlamak için satıldığı görülmekteydi. Elon Musk bu konuda yaptığı açıklamada söz konusu işlemin kişisel bir satış olmadığını ifade etse de kendisine yönelik tepkiler hala devam etmekte.

Bu durumun devamında ise Elon Musk’a sorulan bir soru aslında şirketin neden BTC satmış olabileceğine dair daha net bir tablonun ortaya çıkmasını sağladı.

Elon Musk’tan Bitcoin Yanıtı

Documenting Bitcoin hesabı tarafından ortaya atılan gönderi ve soru, Bitcoin’in bir nevi teste tabi tutulmuş olabileceğini göstermekte.

Tesla’nın Bitcoin tarafından stres testine ve tepkisine maruz bırakıldığını belirten Documeting Bitcoin, bunun doğruluğunun teyidi için Elon Musk’ı etiketledi.

Musk’ın yanıtı bir gün gecikse de bunun olumlu olması gecikmenin görmezden gelinmesini sağladı. Dünyanın en zengin ikinci ismi bu soruya evet yanıtı vererek gerçekten de Tesla’nın Bitcoin içni stres testi uyguladığını vurguladı. Bu test ise ellerinde tuttukları BTC’lerin istenildiği an likiditeye çevrilip çevrilmeyeceğini görmek olabilir.

Tesla, tek kalemde alım yaptığı 1,5 milyar dolarlık BTC’den 1 yıllık araç satışlarından daha çok kazanç elde etmesine ek olarak bunların istediği kadar kısmını istediği an da satmayı başardı. Bu da diğer şirketler için önemli bir sinyal olabilir.

 

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment