Bitcoin (BTC) Düşerken 2.3 Milyar Dolar Buhar Oldu!

Bitcoin (BTC) Düşerken 2.3 Milyar Dolar Buhar Oldu!

Bitcoin
Şubat 22, 2021 tarafından kointas
23
  Bitcoin ve kripto paralarda yine baş döndürücü bir pazartesi yaşıyoruz. Bitcoin 47.600$ seviyesinde derin bir iğne attıktan sonra çok hızlı şekilde 53.000$ seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin’deki düşüşle birlikte altcoinlerde %50’lere varan düşüşler izlendi. Fiyat hareketlerinin aşırı hızlı olması panik yaparak malını satan yatırımcıların aynı seviyeden malını yerine koymasına imkan vermedi. Tecrübeli Bitcoin ve
Bitcoin-BTC-Duserken-23-Milyar-Dolar-Buhar-Oldu.jpg

 

Bitcoin ve kripto paralarda yine baş döndürücü bir pazartesi yaşıyoruz. Bitcoin 47.600$ seviyesinde derin bir iğne attıktan sonra çok hızlı şekilde 53.000$ seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin’deki düşüşle birlikte altcoinlerde %50’lere varan düşüşler izlendi. Fiyat hareketlerinin aşırı hızlı olması panik yaparak malını satan yatırımcıların aynı seviyeden malını yerine koymasına imkan vermedi.

Tecrübeli Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının alışkın olduğu bu volatil hareketler en çok yeni yatırımcıları korkutuyor. Geleneksel piyasalarda görmeye alışık olmadıkları hareketler gören yeni yatırımcılar panikle işlem yapabiliyor. Bu durumun farkında olan balinalar da her fırsatta bundan yararlanıyor.

Bir önceki yazımızda belirttiğimiz 46500$ ile 48500$ aralığını iyi bir destek olarak çalıştığını gördük. Ancak tehlike geçti demek için 54.000$ üzerinde en azından 4 saatlik bir mum kapanışı görmek sağlıklı olacaktır.

Bu hareketlilikte kazanan yine kripto para borsaları oldu. Çok kısa sürede gerçekleşen düşüşte long pozisyonda 2.3 milyar dolar buhar oldu.

Kripto para yatırımcıları bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir tasfiye rakamını uzun süredir görmemişti. Her zaman hatırlattığımız gibi kripto paralar aşırı oynak fiyatlamalara sahip oldukları için yüksek kaldıraçlı işlemlerle sürdürülebilir bir karlılık sağlamak çok zordur.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment