Bitcoin (BTC) Çağ Atlıyor! – Taproot Yükseltmesi Kabul Görmeye Başladı

Bitcoin (BTC) Çağ Atlıyor! – Taproot Yükseltmesi Kabul Görmeye Başladı

Bitcoin
Mayıs 17, 2021 tarafından kointas
10
Bitcoin ağındaki gizliliği ve kripto paraların en büyük sorunu olan ölçeklenebilirliği artırması için tasarlanan ve yıllardır geliştirme aşamasında olan Taproot softfork’u ilerleme kaydetmeye başladı. Bitcoin’in en büyün 10 madencilik havuzundan gelen destek sinyalleriyle Taproot güncellemesiyle ilgili blok, %78’e ulaştı. Son büyük yükseltmesi olan Segregated Witness’ı (SegWit) 2017 yılında gerçekleştiren Bitcoin (BTC), 4 yıl sonra yeni
Bitcoin-BTC-Cag-Atliyor-–-Taproot-Yukseltmesi-Kabul-Gormeye-Basladi.jpg

Bitcoin ağındaki gizliliği ve kripto paraların en büyük sorunu olan ölçeklenebilirliği artırması için tasarlanan ve yıllardır geliştirme aşamasında olan Taproot softfork’u ilerleme kaydetmeye başladı.

Bitcoin’in en büyün 10 madencilik havuzundan gelen destek sinyalleriyle Taproot güncellemesiyle ilgili blok, %78’e ulaştı. Son büyük yükseltmesi olan Segregated Witness’ı (SegWit) 2017 yılında gerçekleştiren Bitcoin (BTC), 4 yıl sonra yeni bir güncellemeyle karşı karşıya. Akıllı sözleşmeleri genişletmek, gizliliği ve verimliliği artırmak amacıyla gerçekleştirilmesi planlanan Taproot softfork’u ağda kabul görüyor.

Blok Aktivasyonu %78’i Geçti!

Yeni güncelleme olan Taproot’un takibinin yapıldığı Taproot.watch’a göre madencilik havuzlarından gelen sinyallerle yükseltmenin %78 üzerinde kabul gördüğü anlaşılıyor. Ayrıca yükseltmeyi destekleyen son üç büyük madenci havuzunun içinde BTC.top, 1Thash.top ve Binance Pool bulunuyor.

Binance Tam Destek İçin Gün Verdi!

Ağın toplam hash oranının %6.81’ine sahip olan Binance, topluluk geri bildirimlerine göre Binance Pool’un Taproot için sinyal vermeye başladığını açıkladı. Ayrıca Bianance Pool’un cuma gününe kadar Taproot’u tam olarak destekleyeceği tahmin ediliyor.

Aktivasyon İçin Gereken Seviye

Mevcut tabloda en büyük ilk on madencilik havuzunda Binance Pool ve BTC.com dışında bütün havuzların sinyalleri tamamladığı görülüyor. Ayrıca Binance’in duyurusu ele alındığında sadece BTC.com açıkta kalıyor.

En büyük ilk 10 madenci havuzu

Genel tablo itibariyle %78’lik bir onay durumu olsa da Taproot güncellemesinin aktivasyonu için %90’ın üzerinde bir onay gerekiyor. Şu anda gelen sinyallerin devamının geleceği ve güncellemenin kabul göreceği düşünülüyor.

Son olarak BTC ağında tarihi bir yükseltme yaşanırken fiyat tarafında da 2021 yılı itibariyle tarihi bir fiyatlama görülüyor. Yani piyasada BTC, bu güncellemenin arifesinde bir boğa sezonu düzeltmesi mi yaşıyor? yoksa ayı sezonuna mı dönüyor? endişesi bulunuyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment