Bitcoin (BTC) 2021 Zirvesinde Önemli Gelişme!

Bitcoin (BTC) 2021 Zirvesinde Önemli Gelişme!

Bitcoin
Haziran 5, 2021 tarafından kointas
8
Dünya genelindeki büyük yatırımcıların bir araya geldiği Miami Bitcoin (BTC) 2021 konferansında El Salvadorun para biriminin Bitcoin (BTC) olarak değişeceği kayıtlara geçiyor. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülke hükümetinin Bitcoin’i (BTC) yasal ihale ilan edeceğini duyurdu. Lightning Netwrok ödeme platformu Strike’ın kurucusu Jack Mallers bu duyuruda Bukele’nin yanında bulunarak bu tarihi hamlenin lojistiğinin belirlenmesine destek
Bitcoinin-BTC-Sert-Dususu-Onesinde-12-Milyar-Dolarlik-BTC-Aktarildi.jpg

Dünya genelindeki büyük yatırımcıların bir araya geldiği Miami Bitcoin (BTC) 2021 konferansında El Salvadorun para biriminin Bitcoin (BTC) olarak değişeceği kayıtlara geçiyor.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülke hükümetinin Bitcoin’i (BTC) yasal ihale ilan edeceğini duyurdu. Lightning Netwrok ödeme platformu Strike’ın kurucusu Jack Mallers bu duyuruda Bukele’nin yanında bulunarak bu tarihi hamlenin lojistiğinin belirlenmesine destek olacağını belirtiyor.

Başkan Nayib Bukele tam olarak şunları söyledi:

Önümüzdeki hafta Bitcoin’i yasal bir ihale haline getirecek bir yasa tasarısını kongreye göndereceğim.

Bu hamleye destek veren Maller ise :

El Salvador’un aktif nüfusunun %70’inden fazlasının bir banka hesabı yok. Finansal sistemde değiller. Bir plan yazmama yardım etmemi istediler ve Bitcoin’i bir dünya olarak gördüklerini belirttiler.

şeklinde açıklamada bulundu.

El Salvador’daki insanlara yardım etmek için bir Bitcoin planı oluşturmasının gerektiğini belirten Mallers,  bu süreçte elinden gelenin fazlasını yapmak için harekete geçtiğini ifade ediyor.

Bu tarihi konuşmalarla birlikte El Salvador, dünyanın ilk Bitcoin ülkesi olarak nitelendirilmeye başlandı. Bu konuşmalar sırasında dönüp BTC grafiğine bakıldığında en azından bir yükseliş hamlesi olması beklenirken BTC fiyatının tersine düşüş yönlü hareket ettiği görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment