Bitcoin Balinalarında Son Durum Ne? Akümülasyon Bitti Mi?

Bitcoin Balinalarında Son Durum Ne? Akümülasyon Bitti Mi?

Bitcoin
Haziran 16, 2021 tarafından kointas
9
Bitcoin’de yaşanan sert düşüşlerin korkuyu zirveye taşıdığını ve marketteki korku seviyesinin Mart 2020’deki çöküşe eş değer bir noktaya geldiğini aktarmıştık. Bitcoin’de açgözlülüğün zirvede olduğu  zaman malı boşaltan Bitcoin balinaları, küçük yatırımcının almaya korktuğu noktada yine heybesini doldurdu. Santiment verilerine göre cüzdanında 100 ile 10.000 BTC tutan balinalar son 25 günde 90.000 BTC satın aldı. Bu
Bitcoinde-BTC-Son-Durum-Ne-CryptoQuant-Balinalar-Savasiyor-Peki-Kim.jpg

Bitcoin’de yaşanan sert düşüşlerin korkuyu zirveye taşıdığını ve marketteki korku seviyesinin Mart 2020’deki çöküşe eş değer bir noktaya geldiğini aktarmıştık.

Bitcoin’de açgözlülüğün zirvede olduğu  zaman malı boşaltan Bitcoin balinaları, küçük yatırımcının almaya korktuğu noktada yine heybesini doldurdu.

Santiment verilerine göre cüzdanında 100 ile 10.000 BTC tutan balinalar son 25 günde 90.000 BTC satın aldı. Bu cüzdanların ellerindeki Bitcoin sayısı 7 haftanın zirvesine ulaşarak 9.11 milyon BTC’ye ulaştı. Buna göre Bitcoin arzının %48.7’si büyük Bitcoin balinalarının eline geçmiş durumda.

Santiment’in paylaştığı grafik incelendiğinde balinaların 30.000$ ile 40.000$ arasında Bitcoin biriktirdikleri görülüyor.

Uzmanlar, bu balinaların topladıkları malı boşaltmaları ve yeni alıcıların gelmesi için fiyatı yukarıya sürmeleri gerektiğini düşünüyor. Akümülasyon süreci tamamlandıktan sonra fiyatın daha önce belirttiğimiz haftalık MA20 seviyesine yükseldiğini gözlemleyebiliriz.

Bitcoin’de son kale olan haftalık MA20’den ret yememiz durumunda bu balinaların malı boşalttığını gözlemleyebiliriz. Bu seviyelere ulaştığımızda dikkatli olmakta fayda olacaktır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment