“Bitcoin Ayı Sezonu” Aramaları Yeni Bir Rekor Kırdı! Tamam Mı? Devam Mı?

“Bitcoin Ayı Sezonu” Aramaları Yeni Bir Rekor Kırdı! Tamam Mı? Devam Mı?

Bitcoin
Mayıs 27, 2021 tarafından kointas
17
Bitcoin’de yaşanan yüzde 53’lük düzeltme hareketi sonrası yatırımcıların tedirginliği devam ediyor. Bitcoin boğa döngülerinde bu şekilde pek çok düzeltme hareketi yapsa da bu defa önemli ortalamaların altına indi. Önceki analiz yazılarımızda da belirttiğimiz haftalık MA 20 (48500$) ve günlük MA 50 (52.000$) üzerinde kalıcılık görmeden Bitcoin’deki tehlike geçti demek pek mümkün görünmüyor. Teknik görüntünün çok
1622163628_Bitcoin-Ayi-Sezonu-Aramalari-Yeni-Bir-Rekor-Kirdi-Tamam-Mi.png

Bitcoin’de yaşanan yüzde 53’lük düzeltme hareketi sonrası yatırımcıların tedirginliği devam ediyor. Bitcoin boğa döngülerinde bu şekilde pek çok düzeltme hareketi yapsa da bu defa önemli ortalamaların altına indi.

Önceki analiz yazılarımızda da belirttiğimiz haftalık MA 20 (48500$) ve günlük MA 50 (52.000$) üzerinde kalıcılık görmeden Bitcoin’deki tehlike geçti demek pek mümkün görünmüyor.

Teknik görüntünün çok iç açıcı olamadığını kabul eden bazı analistler Bitcoin’de temel analizin hala güçlü olduğunu, kurumsal talebin artmaya devam ettiğini ifade ediyor. Teknik ve temel analizi bir araya getirdiğimiz Bitcoin’de önemli bir eşikte olduğumuzu söyleyebiliriz. Kurumsal talep ve Bitcoin’e artan ilgi yeni bir ayı sezonunun başlamasını engelleyecek mi takip ediyor olacağız.

Bitcoin “ayı mı boğa mı?” sorusuna cevap ararken yaşanan sert düşüşler Türk yatırımcılar daha fazla tedirgin etti. Google arama trendlerinde “bitcoin ayı sezonu” aramalarının yeni bir zirve yaptığı görülüyor.

 

Dünya geneli “bear season” aramalarına bakıldığında Türkiye’deki kadar bir artış olmadığı görülüyor.

Korku Ön Planda

23 Mayıs’ta Bitcoin’in 30.000$’ı ikinci kez test ettiği sıralarda korku endeksi 10’a kadar düştü.

Bitcoin’in 40.000$ seviyelerine kadar yükselmesi sonrası korku ve açgözlülük endeksinin de hafif yükseldiğini ve kısmı bir rahatlama geldiği görülüyor.

Korku ve açgözlülük endeksi: Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye yarayan, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesaplanan bir endesktir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment