Bitcoin, artık Visa ve Mastercard’ın toplamından daha değerli!

Bitcoin, artık Visa ve Mastercard’ın toplamından daha değerli!

Kripto Para Haberleri
Mart 16, 2021 tarafından kointas
13
Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 60 bin doları görmekten başka başarılara da imza attı. Kripto paranın piyasa değeri, dünyanın en büyük üç bankasının toplam değerini geride bıraktı. En büyük kripto paranın değeri, verilere göre piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli üç küresel bankacılık devinin toplam değerini geçti. Bitcoin küresel bankaları solladı Bitcoin tüm zamanların en yüksek
Bitcoin-artik-Visa-ve-Mastercardin-toplamindan-daha-degerli.jpg

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 60 bin doları görmekten başka başarılara da imza attı. Kripto paranın piyasa değeri, dünyanın en büyük üç bankasının toplam değerini geride bıraktı.

En büyük kripto paranın değeri, verilere göre piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli üç küresel bankacılık devinin toplam değerini geçti.

Bitcoin küresel bankaları solladı

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.700 dolara ulaştığında, piyasa değeri 1,15 trilyon dolar civarında seyrediyordu. JPMorgan, Çin Endüstri ve Ticaret Bankası ve  Bank of America’nın toplam değeri ise 1,08 trilyon dolar ediyor.

Bitcoin’in başarıları yalnızca bununla sınırlı kalmadı. Dünyanın en büyük ödeme ağları Visa ve Mastercard’ın toplamda 871 milyar dolar olan piyasa değeri de BTC’nin oldukça gerisinde kaldı.

Rekor kırdıktan sonra hafif bir düzeltme yaşayan Bitcoin, 1,03 trilyon dolar değeriyle hala trilyon dolarlık bir varlık olmayı sürdürüyor.

Piyasa değeri verilerini inceleyen zincir üstü analiz kaynağı Ecoinometrics, 13 Mart itibarıyla Bitcoin’in yatırım araçlarında tutulan altının yüzde 45’ine, toplam fiziksel altının ise yüzde 10’una denk geldiğini açıkladı.

BTC/USD’nin altının yerini tamamen almak için ise 590 bin dolara ulaşması gerekiyor.

Bitcoin’in piyasa değeri, karşılaştırmalı grafik. Kaynak: Ecoinometrics/ Twitter

Add a comment