Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Taraftar Tokenlarında Son Durum! – Juventus (JUV), Atletico Madrid (ATM) Ve Barcelona (BAR) Fiyat Analizi

Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Taraftar Tokenlarında Son Durum! – Juventus (JUV), Atletico Madrid (ATM) Ve Barcelona (BAR) Fiyat Analizi

Analizler
Mayıs 25, 2021 tarafından kointas
26
Kripto para piyasasında BTC’deki düşüşle birlikte başlayan kriz ortamında ciddi yükselişler yaşayan ve birçok yatırımcıyı kendine çeken taraftar tokenları, ani ve hızlı düşüşleriyle FOMO’ya kapılan yatırımcıları içeride bıraktı. Stop kullanmayan ve ayrıca kâr alımı yapmayan yatırımcıların iştahının zirve yaptığı taraftar tokenları, diğer altcoinlerin tersine yükseliş hareketleriyle ön plana çıktı. Bu yükselişlerin ardından piyasaya geç de
1621982479_Bircok-Yatirimciyi-Iceride-Birakan-Taraftar-Tokenlarinda-Son-Durum-–-Juventus.png

Kripto para piyasasında BTC’deki düşüşle birlikte başlayan kriz ortamında ciddi yükselişler yaşayan ve birçok yatırımcıyı kendine çeken taraftar tokenları, ani ve hızlı düşüşleriyle FOMO’ya kapılan yatırımcıları içeride bıraktı.

Stop kullanmayan ve ayrıca kâr alımı yapmayan yatırımcıların iştahının zirve yaptığı taraftar tokenları, diğer altcoinlerin tersine yükseliş hareketleriyle ön plana çıktı. Bu yükselişlerin ardından piyasaya geç de olsa ayak uyduran ve kıza sürede %60’ın üzerinde düşüş yaşayan bu tokenlardan bazıları, piyasadaki toparlanmaya rağmen hâlâ bir yükseliş göstermedi. Şimdi bu tokenlardan birkaçını kısa vadeli olarak inceleyelim.

Juventus (JUV) MA20’ye Takıldı!

Yaklaşık 30 dolarlık zirvesinden 8 dolara kadar gerileyerek yatırımcılara %73’lük bir zarar gösteren Juventus (JUV), dip seviyesinden %23’lük bir yükselişle yayın saati itibariyle 9.75 dolar üzerinden alıcı buluyor.

23 Mayıs’a kadar dayanıp ardından gün içinde %50’ye yakın değer kaybı görülen JUV, saatlik grafikte adeta MA20 seviyesiyle dans ediyor. Yayın saati itibariyle 10 dolardan geçen MA20 fiyat için bir direnç görevi görüyor.

Juventus (JUV) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

JUV için önemli destek seviyesi 9.10 dolar seviyesi olarak gösterilirken 9.67 dolar seviyesi de ara destek olarak ön plana çıkıyor. Bu seviyelerde alım yapan yatırımcılar, 9.10 dolar altında stop olmayı tercih edebilir. Ayrıca yükseliş yönlü harekette de 10.40 dolar seviyesi kâr alımı için uygun görülen ilk seviye olarak belirtiliyor. 10.95 – 11.26 dolar aralığının da fiyat için önemli bir direnç alanı olması bekleniyor.

Atletico Madrid (ATM) Düşüş Trendine Yaklaşıyor!

JUV’a göre bir gün önce %50’lik bir düşüş yaşayan ve 61.42 dolarlık zirvesinden de %80’e yakın değer kaybına uğrayan Atletico Madrid (ATM), 15.60 dolarlık desteğin altında yayın saati itibariyle 15.45 dolardan işlem görüyor.

Atletico Madrid (ATM) Saatlik Grafik -Kaynak: Tradingview

Grafikte giderek düşüş trendini gösteren mavi trend çizgisine yaklaşan ATM, düşüş trendinin kırılımıyla 17 – 17.85 dolar dirençlerine doğru bir yükseliş yaşayabilir. Ancak fiyatın 15.60 dolar ara desteğin kaybetmesi ise ATM’de 14 doları getirebilir. ATM yatırımcısı, 14 dolar altındaki kapanışları stop işareti olarak kullanabilir.

Barcelona (BAR) Ara Destek Seviyesinde!

Diğer taraftar tokenları gibi bir düşüş haritası izleyen ve son iki günde bir akümülasyon alanına giren Barcelona (BAR), yayın saati itibariyle ara destek olarak görülen 15 doların hemen altında 14.84 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Grafikte düşüş trendini gösteren beyaz çizgi ve 15 dolar seviyesi arasında sıkışan BAR, muhtemel bir kırılıma hazırlanıyor olabilir. Kırılımın yukarı yönlü olması halinde ilk direnç olarak MA20 seviyesi olan 15.26 dolar ön plana çıkarken bir diğer direnç seviyesinin de 16.44 dolar olduğu görülüyor.

Barcelona (BAR) Saatlik Grafik -Kaynak: Tradingview

BAR yatırımcıları için burada önemli destek seviyesi ve altındaki kapanışlarda stop olunabilecek seviye, 12.59 dolar olarak kendini gösteriyor. Muhtemel yükselişte ise 16.44 dolardan sonra 18.69 ve 20.85 dolar seviyeleri de ara dirençler ve kâr alım seviyeleri olarak görülebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment