Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) İçin Sinyali Verdi: Temmuz Ayına Hazır Olun

Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) İçin Sinyali Verdi: Temmuz Ayına Hazır Olun

Bitcoin
Haziran 18, 2021 tarafından kointas
81
El Salvador, Bitcoin (BTC) konusunda bütün dünyaya ders verdi ve tam olarak tarih yazdı. Bitcoin ile ilgili yasa taslağını 1 haftada kabul eden El Salvador, bunu resmi para birimi ilan etti. Bu konuda IMF gibi birçok kuruman tepki alan El Salvador, haklı duruşunu devam ettirirken başka ülkelerin de kendisine katılmak istediği görülüyor. Paraguay’dan Bitcoin Adımı
Bir-Ulke-Daha-Bitcoin-BTC-Icin-Sinyali-Verdi-Temmuz-Ayina.jpeg

El Salvador, Bitcoin (BTC) konusunda bütün dünyaya ders verdi ve tam olarak tarih yazdı. Bitcoin ile ilgili yasa taslağını 1 haftada kabul eden El Salvador, bunu resmi para birimi ilan etti. Bu konuda IMF gibi birçok kuruman tepki alan El Salvador, haklı duruşunu devam ettirirken başka ülkelerin de kendisine katılmak istediği görülüyor.

Paraguay’dan Bitcoin Adımı

Paraguay meclis üyesi Carlitos Rejala, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Bitcoin’in Paraguay içerisinde de benzer bir statüye kavuşabileceğini vurgulamıştı. Rejala, 17 Haziran tarihinde yaptığı açıklamasında ise resmen işareti verdi ve tarihi açıkladı.

Rejala, Paraguay’ın en büyük eğlence gruplarından birisi olan GrupOcinco’nun Bitcoin’i kabul edeceğini belirten haberi alıntılayarak yaptığı açıklamasında, temmuz ayında Bitcoin’i yasalaştırabileceklerini vurguladı. Bu da Paraguay’ın Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıyacak ikinci ülke olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in ana akım kabulü için bundan daha net bir adım olamaz ve beklenen devrim gerçekten de gerçekleşiyor. Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun “eşler arası elektronik ödeme aracı” olarak tasarladığı Bitcoin, iki ülkenin resmi para birimi haline gelerek bunu çoktan başarmış sayılabilir. Milyonlarca insanın günlük hayatta Bitcoin kullanması ise kripto para sektörünün geneli için inanılmaz bir gelişme olacaktır.

Lider kripto para birimi Bitcoin basın saati itibarıyla 37.500 dolar seviyesinden işlem görüyor olsa da söz konusu gelişmeler ile yeniden 40.000 dolar üzerini görebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment