Binance CEO’sundan Enflasyon Uyarısı! Çare: Bitcoin

Binance CEO’sundan Enflasyon Uyarısı! Çare: Bitcoin

Bitcoin
Haziran 15, 2021 tarafından kointas
12
Bitcoin ve kripto paralara yönelik yatırımcı ilgisinin altında kısa yoldan para kazanma isteği büyük rol alsa da, kripto paraların sunduğu ekonomik özgürlük ve enflasyon koruması büyük önem arz ediyor. ABD gibi kendi rezerv para birimine sahip ülkelerin kripto paraların karşısında olmasının temel nedenleri arasında bu özgürlüğü kendilerine yönelik bir tehdit olarak görmeleri yer alıyor. Bitcoin’in
Binance-CEOsu-Acikladi-2021-Yili-Bitcoin-ve-Kripto-Paralar-Icin.jpg

Bitcoin ve kripto paralara yönelik yatırımcı ilgisinin altında kısa yoldan para kazanma isteği büyük rol alsa da, kripto paraların sunduğu ekonomik özgürlük ve enflasyon koruması büyük önem arz ediyor.

ABD gibi kendi rezerv para birimine sahip ülkelerin kripto paraların karşısında olmasının temel nedenleri arasında bu özgürlüğü kendilerine yönelik bir tehdit olarak görmeleri yer alıyor.

Bitcoin’in arzının sınırlı oluşu ve herhangi bir merkeze bağlı olmaması alım gücünün korunması bakımından büyük önem arz ediyor.

El Salvador’un Bitcoin hamlesinin ülke ekonomisine büyük katkı sunacağı düşünülürken IMF gibi sömürü kurumlarının bundan rahatsız olduğunu görüyoruz.

Binance CEO’su CZ kısa süre önce yaptığı paylaşımlarda El Salvador’un Bitcoin hamlesiyle ülkenin alım gücünün büyük oranda artacağını ifade etti.

İtibari paraların alım gücünün zamanla azalacağının uyarısını yapan CZ, “El Salvador’un satın alma gücü artacak” dedi.

Enflasyon konusunda da konuşan CZ, “Enflasyonu asla yenemezsiniz, neyse ki şimdi bundan kaçınmanın bir yolu var” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment