Binance CEO’sundan Bitcoin Yorumu: “Şimdi Almıyorlar Yine Zirve Fiyattan Alacaklar”

Binance CEO’sundan Bitcoin Yorumu: “Şimdi Almıyorlar Yine Zirve Fiyattan Alacaklar”

Bitcoin
Mayıs 30, 2021 tarafından kointas
20
Bitcoin’deki geri çekilmelerin %50’ye ulaşması ve ardı ardına gelen olumsuz haberler yatırımcıların risk iştahını kapattı. Özelikle yeni yatırımcıların büyük bir kısmının altcoinlerde mahsur kaldığı görülüyor. Kripto para, hisse senedi, altın vb. tüm piyasalarda geçerli bir kural vardır. Şayet uzun vadede yükseleceğine inandığınız bir ürüne yatırım yapıyorsanız, mal düşerken toplamalı, yükselirken de satmalısınız. Ancak ne yazık
Binance-CEOsu-Acikladi-2021-Yili-Bitcoin-ve-Kripto-Paralar-Icin.jpg

Bitcoin’deki geri çekilmelerin %50’ye ulaşması ve ardı ardına gelen olumsuz haberler yatırımcıların risk iştahını kapattı. Özelikle yeni yatırımcıların büyük bir kısmının altcoinlerde mahsur kaldığı görülüyor.

Kripto para, hisse senedi, altın vb. tüm piyasalarda geçerli bir kural vardır. Şayet uzun vadede yükseleceğine inandığınız bir ürüne yatırım yapıyorsanız, mal düşerken toplamalı, yükselirken de satmalısınız. Ancak ne yazık ki yatırımcıların bunu tam tersinde işlem yaptığını gözlemliyoruz. Tıpkı Bitcoin 5000$’ken yüzüne bakmayanların 60.000$ olunca Bitcoin maximalisti olması gibi.

Öncelikle bu stratejinizi değiştirmelisiniz. Şayet Bitcoin’in gelecekte çok daha iyi fiyatlara yükselebileceğine inanıyorsanız, herkesin korktuğu yerde cesur olmasınız. Bu cesaretiniz cahil cesareti gibi olmamalı. Temel düzeyde teknik analiz öğrenmeli ve muhtemel dip noktalarından parçalı olarak alım yapmalısınız. Fiyat ortalama maliyetinizin üzerine çıkmaya başladığında marketin durumuna göre parça parça satmalısınız.

Bitcoin’de boğa piyasaları bir döngü şeklinde ilerliyor. Eğer duygularınızdan bağımsız olarak bu döngüye doğru noktadan mal toplayarak başlarsanız boğa bitiminde güzel bir karlılık oranına ulaşabilirsiniz.

Şu anda birçok yatırımcının ayı piyasasının gelmesinden korktuğunu gözlemliyoruz. İçerde kalanlar için üzücü olan bu durum, nakitte bekleyen veya ekleme yapabilecekler için büyük bir fırsat sunuyor. Özelikle kripto para piyasasında eski olan yatırımcılar “ayı gelse de dip fiyatlardan Bitcoin alabilsek” diye ellerini ovuşturuyor.

Binance CEO’su CZ de kısa süre önce yaptığı paylaşımında bu hususa vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Yine birçoğu mutlu bir şekilde zirve fiyattan alacak. Ama şimdi satın almayacaklar. Bu durum beni mahvediyor. Finansal tavsiye değildir.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment