Binance borsasından kritik Türk lirası güncellemesi

Binance borsasından kritik Türk lirası güncellemesi

Kripto Para Haberleri
Mart 4, 2021 tarafından kointas
17
Kripto para borsası Binance, Türk lirası işlem çiftlerindeki ondalık basamaklarında değişiklik yaptı. Resmi blog hesabı üzerinden yapılan açıklamada, bazı TRY işlem çiftlerinin ondalık basamaklarının kaldırıldığı, bazılarının ise azaltıldığı vurgulandı. Sayılarda yuvarlama yapılıyor Paylaşılan tabloda, daha önce iki basamaklı olan BNB/TRY ve ETH/TRY çiftinin ondalık basamaklarının kaldırıldığı söylendi. Ondalık basamakta değişiklik yapılan işlem çiftleri. Kaynak: Binance
Binance-borsasindan-kritik-Turk-lirasi-guncellemesi.jpg

Kripto para borsası Binance, Türk lirası işlem çiftlerindeki ondalık basamaklarında değişiklik yaptı.

Resmi blog hesabı üzerinden yapılan açıklamada, bazı TRY işlem çiftlerinin ondalık basamaklarının kaldırıldığı, bazılarının ise azaltıldığı vurgulandı.

Sayılarda yuvarlama yapılıyor

Paylaşılan tabloda, daha önce iki basamaklı olan BNB/TRY ve ETH/TRY çiftinin ondalık basamaklarının kaldırıldığı söylendi.

Ondalık basamakta değişiklik yapılan işlem çiftleri. Kaynak: Binance

Virgülden sonra iki basamak bulunduran AVAX/TRY ve DOT/TRY çiftleri tek basamağa indirilirken, ondalık basamağı üç olan BUSD/TRY çifti iki basamağa, LINK/TRY çifti ise tek basamağa indirildi.

Basamak sayısı azaltılan işlem çiftlerine ait satış emirlerinde yukarı, alış emirlerinde ise aşağı yuvarlama işlemi yapılıyor.

Konunun anlaşılması için paylaşılan AVAX/TRY paritesine ait yuvarlama işleminde; 100,16 dolar fiyattan satışa konan emir 100,2 olarak güncelleniyor. 100,14 dolar fiyattan verilen alım emri ise 100,1 olarak yuvarlanacak.

Binance tarafından yapılan açıklamada, API üzerinden alım satım işlemi yapan TRY yatırımcılarının işlem stratejini bu değişikliğe göre ayarlamaları tavsiyesi yer aldı.

Add a comment