Bill Gates, Ripple (XRP) CEO’sunun Bitcoin (BTC) Hakkındaki Endişelerine Katılıyor

Bill Gates, Ripple (XRP) CEO’sunun Bitcoin (BTC) Hakkındaki Endişelerine Katılıyor

Bitcoin
Şubat 25, 2021 tarafından kointas
21
Bill Gates, Ripple (XRP) CEO'sunun Bitcoin (BTC) Hakkındaki Endişelerine Katılıyor
Bill-Gates-Ripple-XRP-CEOsunun-Bitcoin-BTC-Hakkindaki-Endiselerine-Katiliyor.jpg

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, son birkaç günlük sürede lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı birden çok eleştiride bulundu. Gates, CNBC sunucusu Andrew Ross Sorkin ile Clubhouse üzerinden yaptığı güncel bir röportajda ise Ripple CEO’sunun BTC eleştirilerine katıldığını ortaya koydu.

Bitcoin, Sürdürülebilir Değil

Ünlü isim, Bitcoin’in insanlığın daha önce gördüğü metotlardaki işlem başı elektrik tüketiminden çok daha fazlasını kullandığını vurguladı ve bunun iklim için kötü olduğunu ifade etti. Bitcoin’in sadece yeşil enerji ve elektrik odaklı olması durumunda sorunun ortadan kalkacağını belirten Gates, Bitcoin için hala umut olduğunu düşünüyor.

Henüz Bitcoin yatırımı yapmadığını ve bunun yerine sıtma aşısı aldığını vurgulayan ünlü kurucu, gerçek ürün üreten şirketlere yatırım yaptığını ifade etti. Gates’in bu ifadesinin altında ise Bitcoin’in aslında gerçek bir ürün olmadığı yaftasının yer aldığı görülüyor.

Kurucu ortak, Gates Foundation’ın da kendi dijital para birimini tasarladığını ifade etti. Söz konusu işlem ücretlerinin “ultra-düşük” seviyede olacağını vurgulayan Gates, aslında Ripple CEO’su ile birebir aynı ifadeleri kullandı.

Ripple CEO’su Garlinghouse, mart ve ekim aylarında yaptığı açıklamada Bitcoin’in devasa miktarlarda enerji kullandığını belirtmiş ve bunu eleştirmişti.

Proof-of-Work odaklı para birimlerinin sürdürülebilir olmadığını vurgulayan Garlinghouse, çözümün ise XRP gibi kripto paralarda olduğunu ifade etti.

Biden yönetiminde iklim konularına önem verileceği biliniyor ve Ripple CEO’su bu dönemde enerji konusunda önemli adımlar atılmasını bekliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment