Bedava Verilen Bitcoin’i Satan Öğrenciler, Yüzde 13.000’lik Kazançtan Oldu!

Bedava Verilen Bitcoin’i Satan Öğrenciler, Yüzde 13.000’lik Kazançtan Oldu!

Bitcoin
Haziran 7, 2021 tarafından kointas
18
Dünyanın lider eğitim kurumlarından olan Massachusetts Institute of Technology (MIT), 2014 yılında oldukça önemli bir projeye imza attı. MIT, Bitcoin Projesi isimli etkinliğini başlattı ve son sınıftaki öğrencilerine 500.000 dolarlık BTC vereceğini açıkladı. Bitcoin Projesi İle Büyük Fırsat Sunuldu Öğrenciler, sadece bir anketi doldurarak 100 dolar değerinde 0,3 BTC almaya hak kazanabiliyordu. Proje o dönemin
Bedava-Verilen-Bitcoini-Satan-Ogrenciler-Yuzde-13000lik-Kazanctan-Oldu.jpeg

Dünyanın lider eğitim kurumlarından olan Massachusetts Institute of Technology (MIT), 2014 yılında oldukça önemli bir projeye imza attı. MIT, Bitcoin Projesi isimli etkinliğini başlattı ve son sınıftaki öğrencilerine 500.000 dolarlık BTC vereceğini açıkladı.

Bitcoin Projesi İle Büyük Fırsat Sunuldu

Öğrenciler, sadece bir anketi doldurarak 100 dolar değerinde 0,3 BTC almaya hak kazanabiliyordu. Proje o dönemin öğrencilerinden Jeremy Rubin ve Dan Elitzer tarafından başlatıldı ve ikili Bitcoin topluluğu ile üniversiteden 500.000 dolarlık fonlama topladı.

Projenin hedefi ise dijital varlıklara yönelik önyargıları kırıp kripto para araştırmalarına hız verilmesini sağlamaktı. 3.100’e yakın öğrencinin katıldığı deneyde 200.000 dolara yakın değere sahip BTC ise kimsenin istememesinden dolayı dağıtılamadı. Üniversite şimdiki fiyatlar üzerinden ise 33,8 milyon dolar değerinde Bitcoin dağıttı.

Bloomberg ise konu hakkında yakın zamanda ilgili öğrencilere ulaştı ve bu paralarla neler yaptıklarını sordu. MIT öğrencisi Mary Spanjers, konu hakkında yaptığı açıklamada bunun inanılmaz bir tecrübe olduğunu ve birçok kişinin bunu şaka olarak gördüğünü belirtti. Spanjers 100 dolarlık BTC’leri satarak ayakkabı ve gıda aldığını belirtti. Bunu yapmamış olsaydı %13.000 gibi inanılmaz bir yükseliş elde etmiş olabilecekti. Bitcoin’in 64.000 dolara ulaştığı günlerde bu satış işlemi yapılmış olsaydı 100 dolarlık fonun değeri 19.000 dolara tekabül edecektir.

Projenin arkasındaki isim olan Profesör Christian Catalini ise öğrencilerin %10’unun BTC’lerini iki haftada, %25’inin ise 2017 ortalarında sattığını açıkladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment