Bakanlığın Açıklamasına BtcTurk’ten Yanıt Geldi! “Bitcoin Kalıcılığını İspatladı”

Bakanlığın Açıklamasına BtcTurk’ten Yanıt Geldi! “Bitcoin Kalıcılığını İspatladı”

Bitcoin
Mart 1, 2021 tarafından kointas
34
Tüm dünya Bitcoin’deki son yükselişe odaklanmışken Türkiye’de kripto paralara yönelik gelmesi muhtemel yasal düzenlemeler tartışılmaya devam ediyor. Yatırımcılar İkiye Ayrıldı Sosyal medyada kripto paralardan elde edilen gelirlerin vergilendirilmesine yönelik tartışmalar devam ederken, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklama tartışları körükledi. Tartışmalar ilk olarak ekonomist Prof. Özgür Demirtaş’ın bir Clubhouse sohbetinde “kripto para gelirlerinin vergilendirilmesin ilişkin
Bakanligin-Aciklamasina-BtcTurkten-Yanit-Geldi-Bitcoin-Kaliciligini-Ispatladi.jpg

Tüm dünya Bitcoin’deki son yükselişe odaklanmışken Türkiye’de kripto paralara yönelik gelmesi muhtemel yasal düzenlemeler tartışılmaya devam ediyor.

Yatırımcılar İkiye Ayrıldı

Sosyal medyada kripto paralardan elde edilen gelirlerin vergilendirilmesine yönelik tartışmalar devam ederken, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklama tartışları körükledi.

Tartışmalar ilk olarak ekonomist Prof. Özgür Demirtaş’ın bir Clubhouse sohbetinde “kripto para gelirlerinin vergilendirilmesin ilişkin bir çalışma yürütülüyor.” iddiası ile başladı. Bu iddia ile birlikte yatırımcılar ikiye ayrıldı. Bir kısım yatırımcı verginin bir vatandaşlık görevi olduğunu ve yasal düzenlemelerin yatırımcıları koruyacağını iddia ederken, bir kısım yatırımcılar vergilendirmeden rahatsızlık duyduklarını ifade ettiler.

Tüm bu tartışmalar arasında bugün bakanlıktan gelen açıklamalar ile kripto paralara yönelik vergiler ve yasal düzenlemeler yolda algısı oluştu.

BtcTurk Açıklama Yaptı

Bu tartışmalar sürerken Türkiye’deki en büyük kripto para borsaları arasında yer alan ve bu düzenlemelerden en çok etkileneceği düşünülen BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’den açıklama geldi. Twiter hesabından bakanlığın son duyurusuna ilişkin görüşlerini paylaşan Güneri şunları aktardı:

“BtcTurk olarak 1.5 trilyon dolarlık büyüklüğü ile kalıcı olacağını ispatlayan Bitcoin ve kripto para sektöründe bulunan tüm paydaşların çıkarlarının korunması yolunda atılacak, başta regülasyon olmak üzere, tüm adımları destekliyoruz.”

CEO’nun Bitcoin’in kalıcılığına vurgu yapması “Bitcoin yasaklanamaz” şeklinde algılandı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment