Apple Pay Artık Bitcoin (BTC) Ödemelerini Destekliyor! BitPay’den Büyük Hamle!

Apple Pay Artık Bitcoin (BTC) Ödemelerini Destekliyor! BitPay’den Büyük Hamle!

Bitcoin
Şubat 12, 2021 tarafından kointas
31
Bitcoin pastasından pay almak isteyen kurumlar birbiri ile yarışmaya başladı. Apple ile kripto para ödeme hizmeti sunan Bitpay arasındaki işbirliği bugün duyuruldu. Buna göre Bitpay Mastercard sahipleri artık kripto para ile finanse edilen kartlarını Apple Pay’e ekleyerek kullanabilecek. Apple Pay ile BitPay kart sahipleri mağazalarda, uygulamalarda ve çevrimiçi olarak güvenle alışveriş yapabilecek. Hali hazırda fiziki
Apple-Pay-Artik-Bitcoin-BTC-Odemelerini-Destekliyor-BitPayden-Buyuk-Hamle.jpg

Bitcoin pastasından pay almak isteyen kurumlar birbiri ile yarışmaya başladı. Apple ile kripto para ödeme hizmeti sunan Bitpay arasındaki işbirliği bugün duyuruldu.

Buna göre Bitpay Mastercard sahipleri artık kripto para ile finanse edilen kartlarını Apple Pay’e ekleyerek kullanabilecek.

Apple Pay ile BitPay kart sahipleri mağazalarda, uygulamalarda ve çevrimiçi olarak güvenle alışveriş yapabilecek.

Hali hazırda fiziki kartlarının teslim edilmesini bekleyen müşteriler, sanal kartlarını BitPay Wallet uygulaması üzerinden Apple Wallet’a ekleyebilecek ve hemen harcama yapmaya başlayabilecekler.

Bu anlaşma sayesinde Apple müşterilerinin kripto paralara olan ilgisini ölçebilecek.

Bitpay CEO’su Stephen Pair yaptığı açıklamada “İnsanların kripto paralarını günlük hayatta harcayabilmeleri için daha fazla işbirliği yapacağız.” dedi. Pair, Apple Pay’den sonra Google ve Samsung Pay’i de Bitpay müşterilerinin hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Yakın zamanda paylaştığımız bir haberde Tesla’dan sonra Apple’ın da Bitcoin ve kripto para sektörüne girmesinin avantajlarını aktarmıştık.

BitPay, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ödemeyi her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için küresel anlaşmalar yapmaya devam ediyor.

BitPay Cüzdan uygulaması Bitcoin, Bitcoin Cash ve Etherereum’un yanı sıra dört dolara sabitlenmiş stabilcoin, USDC, GUSD, PAX ve BUSD’yi destekliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment