Ankete Katılanların Yüzde 53’ü Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Vergisini Destekliyor!

Ankete Katılanların Yüzde 53’ü Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Vergisini Destekliyor!

Bitcoin
Mayıs 3, 2021 tarafından kointas
6
Kripto paralara artan ilgi devletlerin de gündeminde. Birçok ülke kripto paraları yasaklayamayacağının farkında olduğu için ona yasal bir çerçeve oluşturmak için çalışmalar yürütüyor. Bu yasal çerçevelerin en önemli ayaklarından birisini de vergiler oluşturuyor. Türkiye’de de vergisel konulardaki belirsizlik devam ediyor. Türkiye’de yatırımcıların genel olarak bir vergi karşıtlığı söz konusuyken bu durum her ülkede aynı değil.
Hazine-ve-Maliye-Bakanliginin-Bitcoin-BTC-Aciklamasi-Ne-Anlama-Geliyor.jpg

Kripto paralara artan ilgi devletlerin de gündeminde. Birçok ülke kripto paraları yasaklayamayacağının farkında olduğu için ona yasal bir çerçeve oluşturmak için çalışmalar yürütüyor. Bu yasal çerçevelerin en önemli ayaklarından birisini de vergiler oluşturuyor.

Türkiye’de de vergisel konulardaki belirsizlik devam ediyor. Türkiye’de yatırımcıların genel olarak bir vergi karşıtlığı söz konusuyken bu durum her ülkede aynı değil.

Daha önce aktardığımız gibi, Güney Kore önümüzdeki yıldan itibaren kripto para gelirlerine %20 sermaye kazancı vergisi uygulayacak. Bu konuda vatandaşların ne düşündüğünü ölçmek için bir anket yapıldı.

Yerel medya kuruluşu Yonhap Haber Ajansı, anket sonuçlarına göre Güney Korelilerin %53’ünden fazlasının kripto para birimlerinin vergilendirilmesinin desteklendiğini bildirdi.

Güney Kore teknoloji meraklısı ve kripto para yatırımcılarının yaygın olduğu bir ülke. Ankete katılan kadınların %60’ı vergi düzenlemesini desteklerken, erkeklerin %47,3’ü destekledi.

Ankete katılan katılımcıların yaş aralıklarına göre bir değerlendirme yapıldığında 30 yaş altı bireylerin vergi düzenlemesine karşı olmasına rağmen daha yaşlı bireylerin bunu desteklediği görüldü.

Güney Kore’de önümüzdeki yıl uygulanmaya başlayacak olan vergi düzenlemesine göre 45.000$’ın üzerindeki kripto para kazançlarından %20 oranında vergi alınacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment