Analistler Bitcoin’in (BTC) 44.000 Dolara Düşüşünü Yorumladı

Analistler Bitcoin’in (BTC) 44.000 Dolara Düşüşünü Yorumladı

Analizler
Şubat 27, 2021 tarafından kointas
48
Analistler Bitcoin'in (BTC) 44.000 dolara düşüşünü nasıl yorumladılar, çıkış beklentisi ne seviyede olacak ?
Analistler-Bitcoinin-BTC-44000-Dolara-Dususunu-Yorumladi.jpg

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bundan yaklaşık 1 hafta önce 58.000 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatının bu rekorundan sadece 2 gün geçmesi ise sert düzeltmelerin başlaması için yeterli oldu. BTC/USD paritesi kısa sürede 44.000 dolar altına kadar geriledi ve hala bu seviyelere yakın şekilde işlem görüyor.

Bitcoin İçin Uzun Vadeli Yorumlar

Uzmanlar ve kripto para analistleri ise bunun aslında dipten alım için fırsat olabileceğini düşünmekte. Ünlü analist Joseph Young, Bitcoin fiyatının kademeli olarak yükselmesini beklediğini vurguladı. Young, bunun gerçekleşmesi için ise 3 sebep sıraladı:

  • Coinbase premium devamlı olarak pozitif seyrediyor,
  • Madenciler çok fazla BTC sattı ve bu durum satış baskısının zirve yapmasına neden oldu,
  • Vadeli işlem piyasalarındaki fonlama oranları tamamen resetlendi.

Coinbase premiumunun kademeli olarak pozitif seyretmesi, ABD’li yatırımcıların ilgisini gösteriyor. Bitcoin fiyatının 38.000 dolardan 58.000 dolara uzanan sürecinde premiumun yani spot piyasadaki ile Coinbase üzerindeki fiyat farkının hep yüksek seyrettiği görüldü.

Madencilerin 27 Aralık tarihinden beri ilk defa BTC satışında pozitif duruma geçmesi ise bir başka olumlu gelişme. Artık madenciler de BTC satmıyor ve satış baskısı nispeten azaldı.

Üçüncü gelişme ise yaşanan sert düşüşler ile long pozisyonların sayısındaki azalma olarak ortaya çıkmakta. Bu da piyasanın çok daha sağlıklı yükselmesini sağlayabilir ve BTC için uzun vadeli fayda getirebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment