Analist: “Tesla, Bitcoin’de (BTC) Ayı Sezonu Başladığı İçin Araç Satışlarını Durdurdu!”

Analist: “Tesla, Bitcoin’de (BTC) Ayı Sezonu Başladığı İçin Araç Satışlarını Durdurdu!”

Bitcoin
Mayıs 15, 2021 tarafından kointas
9
Bitcoin’de yaklaşık bir haftadır olumsuz ve manipülatif bir haber akışı vardı. Bu haber akışı sırasında kripto para piyasaları korku ve açgözlülük endeksi en son Nisan 2020’de gördüğü seviyelere indi. Endeks 26 puanla bu yılın en düşük seviyesini gördü. Bu haber akışından olumsuz etkilenen Bitcoin düştüğü yerden kalkmakta zorlanırken, analistlerden yatırımcıları tedirgin eden yorumlar gelmeye başladı.
Analist-Tesla-Bitcoinde-BTC-Ayi-Sezonu-Basladigi-Icin-Arac-Satislarini.jpg

Bitcoin’de yaklaşık bir haftadır olumsuz ve manipülatif bir haber akışı vardı. Bu haber akışı sırasında kripto para piyasaları korku ve açgözlülük endeksi en son Nisan 2020’de gördüğü seviyelere indi. Endeks 26 puanla bu yılın en düşük seviyesini gördü.

Bu haber akışından olumsuz etkilenen Bitcoin düştüğü yerden kalkmakta zorlanırken, analistlerden yatırımcıları tedirgin eden yorumlar gelmeye başladı.

Analist Magic Poop Cannon Bitcoin’deki son durumu değerlendirdi ve olası bir ayı piyasasına girişte düşebileceğimiz seviyeleri araştırdı.

“Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamasının altında işlem görüyor. Bu bir zayıflık belirtisi. Şu anda düşüş eğilimindeyim ancak BTC günlük olarak MA 50’nin üzerine çıkabilir ve daha yüksek tepe ve dip yapmaya başlarsa bu defa daha da yüksek bir zirve beklerim. Şu anda tükenmiş bir pazarda zayıflığın giderek arttığını görüyorum.

Eğer ayı piyasasına giriş yerindeysek, 12.000$ ve 15.000$’a kadar düşebileceğimizi düşünüyorum. Buradaki kilit kelime “eğer”. Zirvede olup olmadığımıza emin değiliz. Eğer zirvedeysek bunun en fazla düşebileceği yer 12k-15k bandı olacaktır.”

Cannon’un Tesla ile ilgili yorumu da oldukça dikkat çekici. Cannon, Tesla’nın Bitcoin’in zirvede olduğunu fark etmiş olabileceği düşünüyor.

“Birisi size BTC ödeme yaparsa ve ayı piyasasının başlangıcındaysanız elinizde tuttuğunuz BTC’lerden zarar edersiniz. Tesla, Bitcoin’in zirvede olduğunu fark etmiş olabilir. Bu nedenle BTC ödemelerini durdurdular.”

Elon Musk’ın Bitcoin ile ödeme almayı bırakmasına gerekçe olarak gösterdiği “temiz enerji” kaygılarının çok da tutarlı olmaması bu tezi destekliyor.

Zira Bitcoin’e yönelik bu eleştiriler yıllardır yapılıyordu. Tesla’nın çok da yeni olmayan bu eleştirilere sarılarak Bitcoin ödemelerini askıya alması kafaları karıştırdı.

Analistin çıkarımlarında haklı olup olmadığını zaman gösterecek. Bu süreçte uzmanlar tutarlı bir yükseliş sinyali gelmeden pozisyona girmenin riskli olduğunu hatırlatıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment