Aman Dikkat: Adresinize Gelecek Sahte Bitcoin (BTC) Cüzdanı İle Fonlarınız Çalınabilir!

Aman Dikkat: Adresinize Gelecek Sahte Bitcoin (BTC) Cüzdanı İle Fonlarınız Çalınabilir!

Bitcoin
Haziran 18, 2021 tarafından kointas
14
Dünyanın en büyük kripto para donanım cüzdanlarından olan Ledger, 2020 yılında talihsiz bir saldırı yaşadı. Ledger’ın veritabanının neredeyse tamamı sızdırıldı ve bu bilgiler online olarak satılıp dağıtıldı. Bazı kullanıcılar o tarihlerde ölüm tehditleri alıp para göndermeye zorlansa da saldırganların eylemleri sadece bunlarla sınırlı kalmamış gibi gözüküyor. Sahte Ledger Cihazları Gönderiliyor Sızdırılan veriler arasında kullanıcıların adresleri
Aman-Dikkat-Adresinize-Gelecek-Sahte-Bitcoin-BTC-Cuzdani-Ile-Fonlariniz.jpeg

Dünyanın en büyük kripto para donanım cüzdanlarından olan Ledger, 2020 yılında talihsiz bir saldırı yaşadı. Ledger’ın veritabanının neredeyse tamamı sızdırıldı ve bu bilgiler online olarak satılıp dağıtıldı. Bazı kullanıcılar o tarihlerde ölüm tehditleri alıp para göndermeye zorlansa da saldırganların eylemleri sadece bunlarla sınırlı kalmamış gibi gözüküyor.

Sahte Ledger Cihazları Gönderiliyor

Sızdırılan veriler arasında kullanıcıların adresleri de yer alıyordu. Şimdi ise o saldırıdan etkilenen kullanıcılara sahte Ledger cüzdanları gönderilmeye başlandığı ortaya çıktı. Birebir orijinal Ledger cihazı kutusunda gönderilen cihazların yanında bir de özür notu yer alıyor. Bunun, Ledger sızıntısına ithafen gönderildiği ve özür maiyetinde olduğu vurgulansa da söz konusu cüzdanı kullananların bütün fonlarını kaybedeceği söylenebilir.

Cihazın içerisinde yeni yükleme uygulamasının olmadığı ve sadece geri yükleme fonksiyonunu çalıştığı vurgulanıyor. Kullanıcılar bunu gerçekleştirip özel şifre ifadelerini (seed phrase) girdiklerinde ise bütün fonları saldırganların eline geçiyor. Bu noktadan sonra ise geri dönüş yok ve saldırganlar istedikleri gibi fonlara erişebiliyor.

Şu an için yüzlerce kişiye sahte Ledger cüzdanlarının gönderildiği vurgulanıyor ve firma bu konuda yatırımcıları uyardı. Bu uyarılara rağmen ise dikkatsiz kişilerin bütün fonlarını kaybedebileceği tahmin edilmekte. Kullanıcıların bu tip ürünlerde her zaman bunların orijinal internet sitesinden kontrolünü sağlaması gerekmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment