Altcoinlere Yön Veren Ethereum’da (ETH) Son Durum Ne? – ETH Fiyat Analizi

Altcoinlere Yön Veren Ethereum’da (ETH) Son Durum Ne? – ETH Fiyat Analizi

Analizler
Mayıs 28, 2021 tarafından kointas
32
Kripto para piyasasının lideri olarak tabir edilen Bitcoin’den (BTC) sonra gelen ve altcoinlerin babası olarak bilinen Ethereum (ETH), altcoin yatırımcılarının umutlu bekleyişi içinde yayın saati itibariyle 2390 dolar üzerinden işlem görüyor. Birçok kez sadece altcoinleri değil de BTC’yi de arkasına alarak bütün piyasayı yukarıya taşıdığı görülen ETH, BTC’ye karşı olan gücünü koruyor. Ancak ETH gücünü
Ethereum-ETH-Icin-Bir-Ilk-Bitcoinin-Opsiyon-Hacmini-Gecti.jpeg

Kripto para piyasasının lideri olarak tabir edilen Bitcoin’den (BTC) sonra gelen ve altcoinlerin babası olarak bilinen Ethereum (ETH), altcoin yatırımcılarının umutlu bekleyişi içinde yayın saati itibariyle 2390 dolar üzerinden işlem görüyor.

Birçok kez sadece altcoinleri değil de BTC’yi de arkasına alarak bütün piyasayı yukarıya taşıdığı görülen ETH, BTC’ye karşı olan gücünü koruyor. Ancak ETH gücünü korumaya devam etse de BTC’deki volatiliteden kaynaklanan düşüş korkusu, altcoinler üzerindeki baskıyı artırıyor.

ETH İchimoku Desteğinde!

Günlük grafik açısından değerlendirildiğinde 50 günlük hareketli ortalama olan 2846 doları geçmeyi başaramayan ETH, ichimoku bulutu desteğinin altına doğru geriliyor.

Günlükte MA50 seviyesinde satış baskısıyla karşılaşan ve ichimoku bulutunun altına doğru gerileyen ETH’ye 100 günlük ortalamaya denk gelen 2310 doların destek olması bekleniyor. Ayrıca grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesinde 2654 – 2738 dolar desteğini kaybettiği görülen ETH için fibonacci 0.786’ya denk gelen MA100 seviyesinin oldukça önemli olduğu görülüyor.

Ethereum (ETH) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

İchimoku bulutu üzerinde durulduğunda bulutun kırmızıya döndüğü ve 19 Mayıs düşüşünde SAT sinyali verdiği fark ediliyor. Hafta içindeki yükselişine rağmen hafta sonuna düşüşle girdiği görülen ETH’nin MA100 seviyesini kaybederek yeniden 2000 – 2100 dolar aralığına doğru gerilemesinin olası olduğu belirtiliyor.

Altcoin yatırımcıları tarafından düşünüldüğünde ETH’nin 2294 doları kaybetmesi oldukça kötü senaryoları ön plana çıkarıyor. Ancak altcoinler için bakılması gereken diğer bir etken de ETH’nin BTC paritesi olarak görülüyor.

ETH/BTC Paritesi Güven Veriyor Ama…

Güçlü olduğundan bahsettiğimiz ETH’nin BTC paritesine bakıldığında da altcoinler açısından hâlâ bir umudun olduğu görülüyor. Ancak ETH 20 günlük hareketli ortalama olan 0.0714 seviyesini kaybediyor.

Ethereum (ETH)/Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafikteki fibonacci düzeltmesine göre önemli bir alan olan 0.0648 – 0.0656 aralığı üzerinde yer aldığı için altcoinler için umut verici gözüyle bakılan ETH, MA20’yi kaybettiği için korkutuyor. Bununla birlikte ETH’nin 24 Mayıs günü hacimli bir şekilde kırmış olduğu önemli alanı test etmek için bir düşüş yaşadığı da olası senaryolar içinde bulunuyor.

Şayet hacimlerin oldukça düştüğü hafta sonunda ETH/BTC paritesi bu aralığa kadar iner ve önümüzdeki hafta yeniden yükselişe geçerse altcoinlerin toparlandığı görülebilir. Bu senaryoda ilk etapta BTC’deki volatilite nedeniyle hafta sonu altcoinlerin ezildiği ve hafta içinde de toparlandığı görülebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment