Allianz’ın Ekonomi Danışmanı Bitcoin Hakkında Konuştu: “Kalıcı Olacak Ama…”

Allianz’ın Ekonomi Danışmanı Bitcoin Hakkında Konuştu: “Kalıcı Olacak Ama…”

Bitcoin
Haziran 7, 2021 tarafından kointas
12
Allianz’ın baş ekonomi danışmanı ve PIMCO’nun kurumsal başkanı Mohamed Aly El-Erian, CNBC’de Squawk Box programına katıldı ve Andrew Ross Sorkin’in sorularını yanıtladı. Sunucunun, Haftasonu ABD’nin Miami şehrinde düzenlenen Bitcoin 2021 konferansından ve  El Salvador’un BTC’yi yasal olarak kabul etme sözünden bahsetmesi üzerine söz alan El-Erian, Bitcoin’in kripto para piyasasında kalıcı olduğunu düşündüğünü ancak büyük bir
Allianzin-Ekonomi-Danismani-Bitcoin-Hakkinda-Konustu-Kalici-Olacak-Ama.jpeg

Allianz’ın baş ekonomi danışmanı ve PIMCO’nun kurumsal başkanı Mohamed Aly El-Erian, CNBC’de Squawk Box programına katıldı ve Andrew Ross Sorkin’in sorularını yanıtladı.

Sunucunun, Haftasonu ABD’nin Miami şehrinde düzenlenen Bitcoin 2021 konferansından ve  El Salvador’un BTC’yi yasal olarak kabul etme sözünden bahsetmesi üzerine söz alan El-Erian, Bitcoin’in kripto para piyasasında kalıcı olduğunu düşündüğünü ancak büyük bir engelle karşılaşmasının muhtemel olduğunu söyledi.

“Bir tarafta bu konferansa katılanlar ve El Salvador devlet  başkanı gibi Twitter resmine “lazer gözler” ekleyenler var, diğer tarafta ise hükümetler var. Bence bu iki taraf arasında süregelen çatışma, Bitcoin’deki volatiliteyi yüksek tutacak.”

Ayrıca El-Erian, Bitcoin’in ödeme ekosisteminin bir parçası olmaya devam edeceğini, ancak hükümetlerin izin vermediği için küresel bir para birimi haline gelmeyeceğini düşünüyor.

Merkezi Almanya’nın Munih kentinde bulunan Allianz dünyanın en büyük sigorta ve yatırım şirketleri arasında gösteriliyor. Bu denli büyük şirketlerin ekonomi danışmanlarının Bitcoin’in kalıcı olacağını düşünmesi büyük önem arz ediyor. Zira bir enstrümana yatırım yapmadan önce onun kalıcı olacağına inanmalı ve benimsemelisiniz.

Bitcoin’e yönelik kurumsal benimseme sadece alım yaparak değil onu kabullenerek de gelişme gösteriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment