ABD’li Yatırımcıların Kripto Paralardan Elde Ettiği Kazanç, Dudak Uçuklatıyor!

ABD’li Yatırımcıların Kripto Paralardan Elde Ettiği Kazanç, Dudak Uçuklatıyor!

Bitcoin
Haziran 10, 2021 tarafından kointas
9
Kripto para piyasası özelikle son 1 aydır devamlı olarak düşüş yaşıyor gibi gözükse de zamanında sektöre girenler inanılmaz kazançlar elde etmeyi başarmış gibi gözüküyor. Chainalysis tarafından yayınlanan bir gönderiye göre, ABD’li yatırımcılar sadece 2020 yılında bile inanılmaz boyutlara ulaşan kar marjlarına ulaştı. Chainalysis tarafından aktarılan verilere göre 2020 yılında yaşanan boğanın ilk aşamalarında bundan en
ABDli-Yatirimcilarin-Kripto-Paralardan-Elde-Ettigi-Kazanc-Dudak-Ucuklatiyor.jpeg

Kripto para piyasası özelikle son 1 aydır devamlı olarak düşüş yaşıyor gibi gözükse de zamanında sektöre girenler inanılmaz kazançlar elde etmeyi başarmış gibi gözüküyor. Chainalysis tarafından yayınlanan bir gönderiye göre, ABD’li yatırımcılar sadece 2020 yılında bile inanılmaz boyutlara ulaşan kar marjlarına ulaştı.

Chainalysis tarafından aktarılan verilere göre 2020 yılında yaşanan boğanın ilk aşamalarında bundan en çok faydalananlar ABD içerisindeki yatırımcılar oldu. Normalde kripto para ekosistemindeki en büyük payın Çin’e ait olduğu düşünülse de son rapor aslında bunun doğru olmadığını ortaya koydu.

Türkiye, 14. Sırada Yer Alıyor

ABD’li yatırımcılar 2020 yılında ortalama olarak 4,1 milyar dolarlık kazanç elde ederken Çinli yatırımcıların 1,1 milyar dolarlık kazanca ulaştığı görülüyor. Türkiye ise tahmini olarak 300 milyon dolar ile 14. sırada yer almakta. Bu durum Türkiye’de kripto paraların bir hayli popüler olmasına karşın yatırım yapılan miktarın az olabileceğini gösteriyor. Tabii ki bunda doğru yatırım kararları da bir hayli önemli ve yatırımcıların yanlış kararlar almış olması da muhtemel.

Binance’in ağ trafiğine bakıldığında en yüksek trafiğin Türkiye’den geldiği görülse de bunun çok düşük miktarlarla yatırım yapan kişilerce sağlandığı fikri şimdi daha da fazla güç kazanmakta. Bunun yanı sıra Çin’in son Bitcoin ve kripto para yasaklarına rağmen yatırım miktarı açısından gücün ABD’nin elinde olduğunu görmek ise kripto para yatırımcılarına umut veren bir gelişme olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment