ABD’li Senatör’den Bitcoin’e Tam Destek!

ABD’li Senatör’den Bitcoin’e Tam Destek!

Bitcoin
Haziran 18, 2021 tarafından kointas
84
Her fırsatta Bitcoin yanlısı bir tavır çizen ABD’li Senatör Cynthia Lummis, kripto paraları geleceğin değeri olarak görmeye devam ediyor. Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi’nin (NRCC) gönüllü bağışlarını kripto paralar şeklinde kabul etme girişimini son derece olumlu karşılayarak bununla ilgili bir tweet yayınladı. Söz konusu girişimi “Geleceğe hoş geldiniz arkadaşlar!” cümlesiyle yorumlayan Lummis, ABD Başkanı Joe Biden
ABDli-Senatorden-Bitcoine-Tam-Destek.jpg

Her fırsatta Bitcoin yanlısı bir tavır çizen ABD’li Senatör Cynthia Lummis, kripto paraları geleceğin değeri olarak görmeye devam ediyor. Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi’nin (NRCC) gönüllü bağışlarını kripto paralar şeklinde kabul etme girişimini son derece olumlu karşılayarak bununla ilgili bir tweet yayınladı. Söz konusu girişimi “Geleceğe hoş geldiniz arkadaşlar!” cümlesiyle yorumlayan Lummis, ABD Başkanı Joe Biden ile geleceğin parası olarak gördüğü Bitcoin hakkında görüşme yaptığını da ifade etti.

İlgili görüşmeyi dijital para birimlerinden sorumlu kişiler eşliğinde yaptığını belirten Lummis, toplantının “cesaret verici ve verimli” şekilde geçtiğini ifade etti.

Lider kripto para birimini ABD’deki enflasyonla başa çıkmada önemli bir araç olarak gördüğünü ve hem meşru hem de alternatif anlamda önemli bir yatırım aracı şeklinde değerlendirdiğini belirten Lummis, Bitcoin’e her anlamda tam destek veren ve ünlü kripto para biriminin büyük bir değer deposu olduğuna inanan bir senatör olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin, İtibari Paranın Devalüasyonunu Kontrol Etmek İçin Önemli Bir Araç

Dün attığı bir tweetle yine Bitcoin konusunda değerlendirmeler yapan Lummis, Bitcoin’in yalnızca meşru bir alternatif değer deposu ve değişim aracı sağlamakla kalmayıp fiat paranın kaçak yaratımı yoluyla ABD dolarının ve diğer para birimlerinin devalüasyonu üzerinde bir kontrol görevi göreceğini güçlü bir şekilde ortaya koyduğunu söyledi.

Öte yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) kripto para piyasalarının daha çok düzenleme gerektirdiğini her fırsatta dile getirmeye devam ediyor. Bu alanda herhangi bir hukuksal düzenleme olmadığı için güvenin de yeterince oluşmadığını belirten SEC yetkilileri kripto paraların manipülasyona açık olduğunu da ifade ediyorlar.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment